tarafından

Lost Dizisi Hakkında Kısa Bilgi


LOST

1.Sezon hakkında kısa bilgi

Sezon 1 Amerika’da 22 Eylül 2004 ile 25 Mayıs 2005 tarihleri arasında yayınlanmış ve 24 bölüm sürmüştür. Oceanic Flight 815 seferini yapan uçağın kaza yapmasını ve kazadan hayatta kalan yolcuların adaya düşmelerini anlatmaktadır.Adaya düşen ve kurtulan 48 kişinin hiçbiri birbirini tanımadığı halde kazadan önceki hayatlarında herbirir birbirlerinin hayatlarına birşekilde girdiklerini ve etkilediklerini anlıyoruz.İlerleyen bölümlerde Danielle Rousseau’nun ortaya çıkışı ile adada Others (Diğerleri)nin olduğunu anlarlar. Sezonun ilk bölümü sadece Amerika’da 18.65 milyon kişi izlemiştir.

2.Sezon hakkında kısa bilgi

Sezon 2 Amerika’da 22 Eylül 2005 ile 25 Mayıs 2006 tarihleri arasında yayınlanmış ve 23 bölüm sürmüştür. Hikaye kazadan sonraki 45 günü anlatarak devam etmektedir. Çoğu arka kapıyı kapatıp daha fazla soru getirmiştir. Others (Diğerleri) kendilerini göstermiştir.2.sezon bölümlerinin çoğu ambarda(hatch)geçmiştir. Bu sezonda kazadan kurtulan diğer kişiler de tanıtılmıştır.Sezonun sonunda herkesi büyük bir sürpriz beklemektedir.

3.Sezon hakkında kısa bilgi

Sezon 3 Amerika’da 4 Eylül 2006 ile 23 Mayıs 2007 tarihleri arasında yayınlanmış ve 23 bölüm sürmüştür Diğerlerine daha çok odaklanan ve Romantizmin daha çok olduğu bir sezon olmuştur. 7 Şubat’ta tekrar gösterime giren dizi hiç ara vermeden sezonu kapatmıştır.

4.Sezon hakkında kısa bilgi

Sezon 4 Amerika’da 31 Ocak tarihinde gösterime girdi. Ancak WGA Grevi nedeniyle yarıda kaldı. İlk 12 bölümü çekildi. 24 Nisan’da yayınlanan 8. bölümle bir aylık ara son buldu. 4. sezon 3 bölümlük sezon finaliyle birlikte 14 bölümdür. Sezon finali olan “There’s No Place Like Home” bölümü toplam 180 dakika olmakla birlikte 15 Mayıs’ta birinci kısmı yayınlanmıştır. 29 Mayıs’ta 2 saatlik sezon finaliyle dizinin dördüncü sezonu sona ermiştir.


Lost Dizisi Hakkında Kısa Bilgi” üzerine 4 yorum

  1. Evet süper dizi xD 😀 Saol Begüm’m 😀 sen site yaparsında lost eksik kalırmı hiç 😛

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s