tarafından

Dizilerdeki mantık hataları


Senaristlerin ve yönetmenlerin fark etmedikleri yanlışlar dikkatli okurların gözünden kaçmıyor. Sabah’ın televizyon eleştirmeni Yüksel Aytuğ’ kendisine gelen izleyici şikayetlerini bugün köşesine yazdı.

İşte dizilerdeki hatalar;

  • ANNEM

9 Nisan akşamı yayınlanan Kanal D’deki Annem dizisinde Komiser Bayri otele gelip Zehra Bayri’ye kötü haberi veriyor. Ama “Eşiniz İbrahim Bayri’nin İsmail’i vurduğunu haber vermek için geldik” diyor.

BALDIZ DEĞİL ELTİ BİR KERE

Daha sonra da “Oradan çıkınca baldızınız Zeynep Eğilmez’i de yaralamış” diyor. Bunları arka arkaya sıralayıp gayet doğalmış gibi “Daha sonra da intihar etmiş” diyor. Zeynep Eğilmez baldız değil bir kere elti. İkincisi; İsmail’in vurulduğunu çok önemli haber olarak verip adamın öldüğünü sıradan bir durum gibi söylüyor. Bizim polisimiz haberi ayaküstü bir şekilde ve faciayı sıradan bir şeymiş gibi arka arkaya sıralıyorsa herkese ve de elti nedir baldız nedir bilmiyorsa vay halimize… (Sedef Bilge)

  • ELVEDA RUMELİ

Elveda Rumeli çok sevdiğim ve hiç ama hiç kaçırmadığım bir dizi ancak bir bölümünde dikkatimden bir şey kaçmadı.

2 GÜN BİR AYDAN DAHA MI UZUN?

Alex mektepte çocuklara ders verirken Dilaver içeriye girip “Çocuklar bilgi müsabakası 2 gün sonra” dedi. Hemen ondan sonraki sahnede “1 ay sonra” yazdı ve dağdaki askerleri gösterdiler. O sahneden sonra da çocukların müsabakaya gittiklerini gösterdiler. Ben şimdi anlamadım. Çocuklar bu bilgi müsabakasına ‘2 gün sonra mı’ yoksa ‘1 ay sonra mı’ gitti? (Günseli Sümeyye)

  • DUDAKTAN KALBE

Merhaba Yüksel Bey ‘Dudaktan Kalbe’ dizisinin 7 Nisan tarihindeki bölümünde Kenan’la Lamia ayrılmıştı.

Lamia’nın yeni evi Umut Altuğ’un tam karşısında tutulmuştu. Umut Lamia’ya dizi setine beraber gidebileceklerini söyledi. Lamia da kabul etti. Buraya kadar her şey normal ama asıl konu arabaya binince ortaya çıktı.

PLAKA EZBERLEMEK BENİM TAKINTIM

Belki hatırlarsınız Cemil Lamia ile evlenince ona gri bir cip almıştı. Lamia hatta 2 haftada öğrenmişti araba kullanmasını… İşte bu cip Lamia ve Umut’un birlikte dizi setine gittikleri cipti. O cipi tanıdım çünkü ben cip hastasıyım. Rengi markası aynı hatta plakaları bile aynı idi. Bu da benim bir takıntım plaka ezberlemek. Plaka 34 TK 8739 (yanlış hatırlamıyorsam). Bunu görünce “Vah Lamia!” diyesim geldi. Bu saçma olayla başınızı ağrıttım kusura bakmayın ama bunu işiniz olduğu için ve güzel yorumlayabildiğiniz için size söylemek istedim. Saygılarımla. (Fatma Özdemir)

  • PARMAKLIKLAR ARDINDA

Geçen hafta yayınlanan Parmaklıklar Ardında adlı dizide Beray doğum yapıyor ama her ne hikmetse çocuk kordon bağı kesilmeden direkt kucağa alınıyor!.. (Asya Muko)

  • KURTLAR VADİSİ: PUSU

Polat gibi bir adam ki bir hamleyle insanları öldürüyor hücresinden kaçarken izbandut gibi adamın boynunu tek harekette kırıyor ama dakikalar boyunca İskender’i boğmaya çalışıp bir türlü öldüremiyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? (Osman Yüksekkaya)

Reklamlar

Dizilerdeki mantık hataları” üzerine bir yorum

  1. mantıklı hata varmış gülüyorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s