tarafından

Twilight (Alacakaranlık) Kitap Kapaklarının Anlamı


1.kapak ~ Twilight – Alacakaranlık

Twilightbook.jpg

Yasak meyve = yasak aşk bağlantısı.

Edward’ın Bella’yı sevmesi kesinlikle yasak çünkü ona çok fazla zarar verebilir hatta öldürebilir bile. Ama Edward, bella’dan uzak duramıyor..  Elmayı tutan ellerin anlamı da Edward’ın ellerindeki aşkları.

2.kapak ~ New Moon – Yeni Ay

Ölen çiçek. Bu da Bella’yı simgeliyor.  O çiçeğin normalde, mutluyken, çok güzel gözükmesi gerekiyor. Ama Edward Bella’dan ayrıldığında, bella yaşamın hiçbir anlamının kalmadığını düşünüyor bu da onun mutlu bir çiçekten ölmek üzere olan bir çiçeğe dönüşmesine neden oluyor diyebiliriz.

3.kapak ~ Eclipse – Tutulma

Kırmızı kurdele = Bella’nın Edward’a olan bitmez aşkını ve Jacob’a olan aşkını simgeliyor. (ki kırmızı aşk rengidir bilindiği gibi)

Bella’nın Edward ve Jacob arasında bir seçim yapması gerekiyor.. ve tabiki Edward’ı seçiyor ama kurdelenin tam kopmamış olması da Jacob’la arkadaşlığını hala devam ettirmek istemesi anlamına geliyor.

4.kapak ~ Breaking Dawn – Şafak Vakti

Breaking Dawn cover.jpg

Bella’nın en zayıfken en güçlü kişi haline gelmesi..

Bella vampire dönüşmeden önce kitaptaki en zayıf karakterdi.
Bu da arka taraftaki kırmızı piyonla gösterilmiş.
Piyon – satrançtaki en zayıf taş
Kırmızı renk – Bella’nın kanını simgeliyor.

Ama Edward onu vampire dönüştürdükten sonra tüm Cullenlar arasında en güçlü kız haline geliyor ve bu da önde duran beyaz (kan yok) vezirle, yani satrançtaki en güçlü taşla simgeleniyor.

5.kapak ~ Midnight Sun – Geceyarısı Güneşi

twilight book midnight sun ile ilgili görsel sonucu

Bilindiği üzere bu kitap Edward’ın gözünden. Edward hep kendisinin ‘karanlıkta olduğunu’ düşünüyordu, yani hayatı hiç daha iyiye gitmedi. Şöyle de diyebiliriz ki sürekli geceyarısı olan bir ortamda yaşadı. Ama Bella hayatına girdiğinde, her şeye rağmen dünyasında bir ışık olduğunu farketti. Çünkü, Edward’ın 2. kitapta Bella’yla konuşurken de belirttiği gibi, bella onun için bir tür güneş olmuştu.

 • Aslında bu kitabı anlatmak için direkt bir alıntı kullanabiliriz.:

“Senden önce, Bella, hayatım ay olmayan bir gece gibiydi. Çok karanlıktı ama yıldızlar vardı – ışığı, nedeni işaret eden.. ve sonra sen bir meteor gibi gökyüzüme girdin. Birdenbire her şey yanıyordu; parlaklık vardı, güzellik vardı. Ve sen gittiğinde, meteor ufukta kaybolduğunda, her şey simsiyah oldu. Hiçbir şey değişmemişti, ama benim gözlerim ışıktan kör olmuştu. Yıldızları göremiyordum artık. Ve hiçbir şey için bir neden kalmamıştı.” ~Edward Cullen [Yeni Ay]

 • New Moon Fragmanını İzlemek için Buraya Tıklayın.
 • Midnight Sun (Geceyarısı Güneşi) – Twilight 5. Kitabı Hakkında Bilgi Almak İçin Buraya Tıklayın.
Reklamlar

Twilight (Alacakaranlık) Kitap Kapaklarının Anlamı” üzerine 443 yorum

 1. bence hepsinin anlamıçoooooooo..oooooooook güzellllllllllllllllll…

  • ARKADASLAR İNTERNETDE BİŞİ BULDUM BUNU SİZE AKTARIORM
   alıntıdır midnight sun’la ilgili en son haber

   gazete küpürü yarım sayfalık bir röporaj ve konu Midnight Sun’a geldiğinde geçen dialoğu aktarıyorum.

   ” – Twilight Saga sona erdi fakat tüm saga fanatiklerinin beklediği başka bir kitap daha var. Tabii ki Midnigt Sun’dan bahsediyorum. Bu konuda bir talihsizlik yaşandığını hepimiz biliyoruz.

   Stephanie: Evet, kesinlikle kötü bir durum. Midnight Sun’ın bir kaç bölümü i nternete sızdı. Serinin fanatikleri çok fazla olduğu için de yayılması tahminimden çok daha kısa sürdü ve çok kısa bir sürede neredeyse tüm dünya ülkelerindeki fanların eline geçti. Bu durum da açıkçası beni bir çıkmaza sürükledi.

   – Bunun üzerine o zor kararı aldınız sanırım.

   S: Benim için çok zor oldu ama yaşadığım şey bir haksızlıktı ve bu yüzden devam ettiremeyeceğimi düşünüyordum. Bir duyuru yaptım ve Midnight Sun projesini iptal ettiğimden bahsettim.

   – Sanırım twilight saga fanları için çok büyük bir şok oldu.

   S: Tepkileri bekliyordum. Ama böylesine büyük bir hezeyana yol açacağımı düşünmemiştim. Önce fanlardan mailler gelmeye başladı. Daha sonra posta kutumu her gün boşaltmak zorunda kaldım çünkü hergün onlarca mektup geliyordu. Youtube adresleri gönderiyorlardı mail adresime ve adresileri açtığımda kendilerini kameraya almış ve bana midningt sun’a devam etmem için yalvaran kızları videolarıyla karşılaşıyordum. bir gün bir fandan telefon aldım ve telefondaki kişi ağlayarak bana midnight sun’ı çevirmem için yalvardı.

   -Woww. Sanırım bu, beklediğiniz tepkilerin çok üzerinde.

   S: Kesinlikle. Tabii ki bu bahsettiğim durum, fanatiklerin bakış açısı. Bir de benim bakış açım var. Ki o da pek iç açıcı değildi. Başladığım bir işi yarım bırakmaktan nefret ederim. Üstelik büyük heveslerle ve umutlarla başladığım bir işse o beni daha da üzer. Ve Midnight sun benim için böyle bir işti. Yarım bıraktığım için vicdan azabı duyuyordum. Ayrıca devam etseydim nasıl olurdu diye düşünmekten, kafamda alternatif sonlar, bölümler kurmaktan kendimi alamıyordum. Ve fanatiklerin tepkileri de bu konuda bana hiç yardımcı olmuyordu.

   -Sonuç olarak bu yine de sonucu değiştirmedi. Değil mi?

   S: Aslında… Bunu söyleyip söylememek konusunda kararsızım.

   -Aman Tanrım. Yoksa paylaşacağınız bir sırrınız mı var? Neden bahsettiğimi biliyorsunuz.

   S: Sanırım eninde sonunda açıklamak zorunda kalacağım, öyle değil mi? (Güler) Az öncede bahsettiğim gibi sürekli olarak kafamda alternatifler kurmaktan kendimi alamayınca amaçsız olarak onları yazmaya başladım.

   -Amaçsız olarak mı? Sanırım bu hayranları sevindirmeye yetecek bir açıklama değil.

   S: (Güler.) Başta amaçsızdı fakat sonunda kendi kendimle savaşmaktan vazgeçtim. Þu anda kafamda oturtturmam gereken bir kaç alternatif son var. Bunu tamamladığımda elimdeki tüm eskizleri toparlayacağım ve Midnight Sun’ı oluşturmuş olacağım.

   -Tanrım. Bu çok büyük bir haber. Daha da önemlisi bunu ilk kez duyuruyor olmanız.

   S: Sanırım haklısın, Michelle. Bu her açıdan heyecan dolu bir haber. Benim için bile öyle. Uzun zamandır dile getirmediğim bir haberi itiraf etmek. Ama sanırım vicdanımı rahatlatmam gerekiyordu. Ve yarım bırakılmış bir iş vicdanım için hiç de iyi değil.

   • Evet doğrudur. meyer’in kendi web sitesinde de açıkladı devam edeceğim diye 😉 Teşekkür ederiz bilgileri paylaştığın için.

   • yaşasınnn çokk sewindimm inş. çıkarr gerçektenn çokk ama çokk merakla bekliyorumm 🙂 aslı seni tanımmıyorum ama gerçekten çokk tşk ederim bu haberi werdiğin için 🙂

 2. ya edwart ya bu kadar yakışıklı olmak zorunda mısın yha bak o bellaya iyi bak o seni gerçekten çok seviyor tabiikide sende onu ama birbirinizi hiç bırakmayın Şimdi ise kitap ve film:bence ikiside çok güzel ama film sürelerini biraz uzatın bırakamıyor insan izleyince ve tabii okuyunca… Stephen meyer size sonsuz teşekkürler çünkü böyle bi film ilk kez var…süper olmuşşş

  • ya ben bunun kitabını alcam okulla bii gitiyom herkes alacakarqanlıktan bassediyoo filmminide izledim ama diyolar kitabı daha zevkliymiş

   • tabikide daha zevkli ben orjinalini aldım 4 ününde 120 falan tutku hepsinin arkasında büyük posterler war dı edward sen içok seviyorum yani robert seni çok seviyorum kristen ı hiç sevmiyorum o seni haketmiyor çünkü seni sadece ben hakediyorum hergece kristen ile beraber olduğun için ağlıyorum herkes sana gay dio ama ben asla inanmıyorum eğer gay olsaydın bunu hissderdim çünkü senin için herşeyi yaparım senn üçün dünyayı önüme alırım inn senin için lürüm sen olmazsan zaten bende yok olurjum

   • aleyna saçmalamışsı .çünkü robert seni sevmek zorda değil. nerde biliyorsunu
    kristenni onu sevemedi nerde çıktı yani nerde biliyorsun.onu sadce seni haketini
    nerde çıkardı.
    robert kimi kendni hakettini bilir .çünkü kendiside başka kimse onu kimi hakettini
    bilmez billemez.

   • edward olmasa bella gerekmez

   • evt birinci serisinin kitabı filminden daha değişik almanı tavsiye ederm ben 1 ve 2 serisini aldım 3.serisini daha alamadım

  • gercekten de stephen meyer’a teşekkürler………

  • AFEDERSİNDE KİME SÖLÜYORSUN EDWARD’A NI BAZEN ONUN HAYALDEKİ BİR KARAKTER OLDUĞUNU UNUTUYORSUN GALİBA sakın alınma takılıyorum… 😀

 3. YHHAA ARKADAŞLARR BN BU YAZIYI ÇK SEWDİM VE STRDOLLDA STRBLOGA KOYMAK İSTEDİM ÇOĞUNU KOYDUM AMA EN SON KAPAKDA UYGUNSUZ DİL İÇERDİİNDEN KOYULAMIYOR DİYOO STARDOLLA ÜYE OLAN BİRİ VARSA SÖÖLESİNN EN SON KAPAKTAKİ UYGUNSUZ DİL NERDE KULLANILIOO??

  • Bilindiği üzere bu kitap Edward’ın gözünden. Edward hep kendisinin ‘karanlıkta olduğunu’ düşünüyordu, yani hayatı hiç daha iyiye gitmedi. Şöyle de diyebiliriz ki sürekli geceyarısı olan bir ortamda yaşadı. Ama Bella hayatına girdiğinde, her şeye rağmen dünyasında bir ışık olduğunu farketti. Çünkü, Edward’ın 2. kitapta Bella’yla konuşurken de belirttiği gibi, bella onun için bir tür güneş olmuştu.

   * Aslında bu kitabı anlatmak için direkt bir alıntı kullanabiliriz.:

   “Senden önce, Bella, hayatım ay olmayan bir gece gibiydi. Çok karanlıktı ama yıldızlar vardı – ışığı, nedeni işaret eden.. ve sonra sen bir meteor gibi gökyüzüme girdin. Birdenbire her şey yanıyordu; parlaklık vardı, güzellik vardı. Ve sen gittiğinde, meteor ufukta kaybolduğunda, her şey simsiyah oldu. Hiçbir şey değişmemişti, ama benim gözlerim ışıktan kör olmuştu. Yıldızları göremiyordum artık. Ve hiçbir şey için bir neden kalmamıştı.” ~Edward Cullen [Yeni Ay]

   Burdan kopyalayıp, yapıştırmayı dene.

  • cnm ben üyeyim onu yapman için kötü sözleri değiştirmen gerekio

 4. bu kitalar çok qüzl altıncısıda çıksın yha bnce edward’ın agzından yazılan yanı beşinci kitap musteşem bişi hepside öle 😀

 5. ben 5 kıtabını bılmıyordum yarın gıdıp alayım gelmısse raflara….

 6. 5.kitap yok arkadaşlar seri 4 kitaptan oluşuyor.
  filmler daha erken çıksın yaa çok bekletiyolarrra…

  • 5. ktp war yani çıkıcakk eivne hırsız girip ewet çalmş ilk 12 bölümü ama tekrar yazmaya başlamış ropörtajda öle yazıo kendi web sitesinde de war.. tutulmaa 30 haziranda sabırsızlıkla bekliorumm..!!

 7. ayrıca erwardın söyledikleri çok hoş çok romantikkk acaba normal hayatta var mı bçyle erkekler

 8. yok kızım nerde….!!!!!! 😦

 9. ya beşinci kitap yayınlandı mı???

  • hyr yayınlanmadı nedeni: stephen meyer ilk 12 bölümü yazmıştı ama daha snra bu 12 bölümün internette yayınlandığını görünce kitabı yarıda kesti devamını yazmadı eğer yine yazmaya başladıysa bile biraz geç yayınlıcakmış…Bu arada dogru olmaya bilir bu bnm bildiklerim bna da arkadaşlar anllattı onlarda internetten öğrenmişler…

 10. bende okudum 2 kitabı tabi sıra diğerlerinde gerçekten harikalar edward hele muhteşem ama yeni ayda edward ın olmadığı yerlerde yeri baya belliydi bence neyse seriyi okumaya devam 🙂

 11. bu film harika ama jakop girdi araya gusel olmadı edward ile bella coooook yakısıyo r sakın ayrılmayın ……………. hoşçakalın!!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. bu kitap tek kelimeyle muhteşem .bella nın edward a bağlandığı gibi bende bu kitaba bağlandım.bu 5 seriyi iki günde bitirdim .iyi bir okuyucuysanız ,tabi eğer okumadıysanız bu kitabı mutlaka okuyon.

 13. ya ben kitaplarını biyerde bulamıyorum nereye gitsen yok uff uff ama 5. kitap çıkmıycakmış öle diyolar bilmiyorum twilingh aşık olduysam diğerlerini bilemiyorum

 14. ya bi düşünün,kitap bellanın ağzından ama biz genede edward’a aşığız.yani tüm kitaplar edward’ın ağzından olsaydı olacakları siz düşünün xD

 15. hangi …serinin 4 kitaptan oluşacağını söyledi ayrıca dün ingiliz kanallarını birin de tüm serinin edwardın ağzından yaza cağını resmen açıkladı imzayı atmış yayn eviyle internetten de kanalın canlı bölümünden ingilizce olarak açıklamayı izlyebilirsiniz toplam seri sayısı açıklanmadı (yani yazacağı kadarı ama şöyle dedi:kitabı yani tüm seriyi edward karakterinin ağzından kaleme alacağım bunun için epsilon yayın eviylede anlaşma imzaladım bundan dolayı mutluluk duyuyorum ayrıca kitapların bazı karakterler açısından önemli olduğunu düşündüğüm yerleri rosali (umarım doğru yazmısımdr)alice jasper emmet carhlie gibi karakterlerin ağızında n kitapta dirk vermesemde yayınlamayı düşünüyorum dedi ve yeniaydan bir kaç bölüm de rosali ve edward ın ağızından resmi olarak yayın ladı bunu da kanalın resmi sitesinde n bulmanız mümkün ayrıca stepheinin kitap tarafından fanı olan …sitesindede bu bölümler mevcut olarak bulunuyor kitap hakkında yorum yapacak olursam gerçekten çok güzel ama filminde çok fazla eksik olduğunu söylemek zorundayım kitabın verdiği zevki bn alamadım tabi şahsi fikrimdir sevenlerde olabilir

  • eet şahsen bnde o kitaptaki zevki alamadm filmi kitabı kdr etkileyici deil kitabııı çoook etkileyicii. ve gerçkten filmi kiaba göre eksik

   • arkadaslar hiçbi kitabın filmi okuduumuz ktpların sayfası kadar uzun sürmez 3 gnde bitirdiin kitabı (ortalama diorum herkes farklı zamanlarda okuyabilir bn yeni ayı 2 gnde bitirmiştim)3 gn sürücek bi film haline getiremezler ma yinede ellerinden geleni yapıyolar ve gayette güzel oluyo ona bakarsanız ki eer boleyn kızını okuyupta izleyenler varsa bilirler ilk 30 sayfası anlatılmış ve sonlandırılmıştı flmler özettir bana göre ve lütfen karakterlerin isimlerini düzgün yazarmısın madem hayransınız ozaman isimlerede dikkat edin herkese söylüorum erward deil edward jakop deil jacob ve kendinizi kitaba fazla kaptırmayın onlar sadece karakter gerçek hayatta bi edward bella yok romeo ve juliet*n hikayesine inansanız sasarım böle fantastik kurgulu romanlar filmler olsun sanki gerçekmiş gibi herkesin hayalinde yasanıo 🙂 hayal etmek güzeldir ama fazla kaptırmadan hayal edilse.. çok konustum sanırım 😀 mrk etmeyin bende alacakaranlık fanym 😉 hatta sizden daha çok sevdiğim kesin en azından ayrıntılara dikkat ediorum

   • ben katılmıyorum çTamam belki goruntulü daha cok etkilemiş olabilir amakitapta daha cok tıtku var bellanın bütün düsüncelerini kitap sayesinde ogreniyoruz.BENİM FİKRİM .BU .stephenıe meyer i çok seviyor ve çok teşekkur ediyorum

  • evet tüm seri edwardın ağızından anlatılacak ani bellayla olmadıklarında naptığını falan …

 16. edward seni seviyorum keşke bella*nın yerinde ben olsaydım yha süper bir film ve kitap herşeyleri süper stephen meyer çok teşekkürler bugün 6.kez izledim aynı duygu aynı ağlayış ve gerilmle herşeyi süper bunun yha bidahaki oyunda ben oynamak istiyorum lütfen çok güzel diyecek bir laf bulamıyorum süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  • Aynı duyguyu bende yaşıyorum tam 27 kere izledim alacakaranlığı ve yeni ay ı çok sevdim kitaplarının hepsi bende var 5. kitabı bekliyorum ya arkadaşlar gece yarısı güneşi ni sitenizde yayınlayıp durmayın Stephanie çıkartmıyor gece yarısı güneşini lütfennn

 17. site ….

  sitelerin reklamlarını yapmıyoruz.

 18. kitaplar süper çok beğendim.ama keşke filmdeki karakterker kitap kapağındakiler gibi olsaydı.kitabın 5.yayını bulamıom.12 yaşındayım ama büyüklaerden daha kalın kitaplar okuom.kitap çok güzel öğretmenimiz bile onu okuo benden herkese bulşaştı.bende sevgili nazlı ablamdan almıştım.onu çooooooook seviom onun sayesinde ben alacakaranlığı okuma fırsatı buldumbirde şey diolar korsanı çıkıyo diye yazılmıycakmiş diolar inşallah bunlar yalandır

 19. yaaaaaa lütfen biraz kitap yazmaya dur dein.kitap yüzünden yazılılarıma çalışamıom

 20. bence süper bişey yhaa ben çook sevdim anlamlı bence okuyun hepsini ben hepsinide oudum vampirlere inanıyorsanız beni ekleyin …hotmail.com bekliyorum

 21. ben bütün kitapları okudum 5. kitap çıksın diye dua attim ama intenete kitabı yayınlayınca yazar kızmış ve bastırmamış:(

 22. ya arkadaşlar anlamıyorum bakın stephine miydi neydi işte o ablamız 12 kitap var demiş (serinin içinde ) 8 tanesini kesin yazacakmışş ee 5. alacakaranlığın aynısı sadece edward anlatıyoo … hadi bunudaa geçtimmm pekiii şafak vaktininnn devamıı var mııı noluuyoo yaaa

 23. yaniii lütfenn üstte bulunan sorularıı cevaplayalımm aklım karıştı

 24. kitap kapaklarının anlamları müthiş hiçbir kitabı bu kadar zevkle okumamıştım robert pattinson ve dr. cullen rolünde oynuyan kişi çok tatlı

 25. ya 5. kitapt yeni bi konu yok yani alacakaranlığın aynısı öle mi

 26. arkadaşlar 5. kitap çıktı ama türkiye ye gelmedi hatta edward kitapta bir vampir..bir insana aşık olur ve yapmaması gereken şeyleri yapar

 27. Bu kitabı çok merak ediyorum, ama çok pahalı maalesef ): İnternet’ten PDF şeklinde indirebileceğimiz bir yer var mı?

 28. yorumsuz!!!! süper ötesi!!!!! ben tutumayı okuorm tutuldum resmen flm beni gcelerce uyutmadı ve her gece durmadan bunu düşünmek inanın bana anlatılamaz bşe…gecelerce ağladm ve hala ağlıorm gecem gündüzüm bu seri…robert hayatıma grdin ve hayatım dondu aptal gbiyim,durgunum,seni özlemekten itkinim seni görmemişken..resimlerinle ağlamak çok yoruo insanı……şu hayattaki tek özlemimsin…..bugne kdr hiç böle bşe hissetmedm ben………….

  • arkadaşım sen şaka mısın umutsuz bi aşka tutulmuşsun edward gerçekten bellaya aşık olmuş ama bella onu istememiş saff :d:d
   ben btn seriyi okudm hmde iki kez filmide izledm 5-6 kez bayıldm odamda her yerde posterleri var hepsini an yakın arkm sayesinde yaptım ona teşekkür ediorum stephenie meyerin anlatımı muhteşem bnce şimdi göçebe isimli kitabını okuorum o da çook gzl tavsie edrim
   5. KİTABIN ÇIKMASINI SABIRSIZLIKLA BEKLİORUM…

   • hiçde bile.Robert Kristen’a evlenme teklifi etmiş. ama kriseten ne dedi bilmiyorum fakat kabul edebilirmiş ayrıca snin dünyadan haberin yok….

 29. hepsi harika muhteşem helede edward harika onu çok seviyorum kimsenin sevemeyecegi kadar

 30. kitapLarını okumaya daha fırsatım oLmadı ama fiLm zaten bir harikaydı!! en yakın zamanda kitapLarını aLacağım.
  simdi anLamadığım bir şey var kitaplar alacakaranlık,yeni ay,ay tutulması ve şafak vakti olarak 4 kitaptan oLusuyor. ee bide edward’ın aqzından tüm oLanLarı anLatan bi kitap var… yanlıısm var mı??

 31. arkadaşlar 5. kitap çıktı ama türkçe tercumanı henüz olmadı. ben ingilizcesini okudum zaten bölümüm ingilizce benim kuzenim almanyada o buldu bana sanırım türkiyeye gelmesi zaman alır. ama bulursanız okuyum 1. kitap yanında sönük kalır edward ın yaşadıkları insanı bi garip yapıyo büyülendim diyebilirim fazla tio vermicem biraz meraklanın:)))

 32. zaten bi tek yayın çıkardı kitabı o da epsilon şu tanıtımda resmi olan henüz yeni çıktığı için oldukça pahalı ama değer serinin en etkileyici kitaplarından biri diyebilirim ayrıca vampirlerin yaşamı da geçiyo tamamen edward ın 24 saat ne yaptığını anlatıyo. ama edward çok zor şeyler yaşıyo öneririm okuyun

 33. ben edwardın aşkına aşık oldum keşke gerçek hayatta ve hatta benim hayatımda bi edward olsa..

 34. ya beşinci kitap ne zaman çevirilecek bi fikri olan varmı

 35. bende bütün seri var !!!!Bir tek 5. si yok amaaa 😦

 36. sÜper bİ kitap yaaa 2. ye okuyorum

 37. Kitabı daha alamdım…alacağım….amma onu okuyubda içine girmek isterdim…filiminden çok zevk aldım harika bi şeydi.Umarım Edwardın ağzından çıkan kelimelride 5. kitabdan okuruz…

 38. dört kitaabın hepsini okudum ve çok begendim ama iyice kafam karıştı beşinci kitap tamamlandın mı? yoksa hala yazar yazmamaya kararlımı aşırı kafam karıştı yaaaa

 39. benim bügün doğum günüm ve annem bana 2. serinin kitabını alcak ya süper bi film bunun bizde cd’si var,Hep izliyom keşke belanın yerinde olsaydım edwardı rüyamda ve onu seviyom

 40. ya ark 5 kitabıda nerden çıktı 4 yeni aldımm şimdide 5 kitabı gece yarısı bu film bitmezzzzzzzzzzzzzz

 41. ben 4’üncü kitabına geçtim. anlatamayacağım kadar güzel .söylenecek hiç birşey yok.artık hediye olarak kitap aldırmaya başladım .hediye alacak olanlara kitap adı veriyorum .breaking dawn kitabını hediye olarak dayım aldı….bu arada serinin daha çok uzamasını istiyorum…ne kadar çok kitap olursa o kadar güzel olur:)

  altın serçe

 42. …………………altın serçe…………………………

  tüm kitaplarının filminin çekilmesini çok istiyorum .
  ilk üç kitabın senaryoları oyuncular tarafından imzalanmış diye duydum .filimleri çekilecek miş.

  altın serçe

 43. aaa altın serçe bu çok ii bi haber teşekkürler:D

 44. ÇOK GÜZEL BİR KITAP YAZMISINIZ ………….. BU KITAPLARIN HEPSİNİ OKUDUM VE HEPSİDE ÇOK MACERALİ VE ÇOK DUYGUSAL…..

 45. woooow.. çok anlamlıymış kapaktaki resimler bn bu kibın serisine ve filme bayılıyom ve tabiki edward da daa

 46. artık 3 şeyden emindim…
  1.edwarda manyakça aşıktım!!!!!!!
  2.edward bir vampirdi ve onun bilmediğim bir yönü kanıma susamıştı!!!! =(
  3.onunla evlenip evimin kadını çocuklarımın anası olacaktım… 😀
  edward gel bırak şu bellayı,gel benim vampirim ol aşkımmmm seni seviyorum birtanem,muckkk.=))))))))))

 47. bana kalırsa bu kitabı okuyan ve altını çiziyorum ki failminide izlerseniz okurken karakterler karşınızda(hous pokus:)
  okumayanlara okuyun dedgim ilk kitap muhtesem ötesi:)

 48. slmlar güzel blog elinize sağlık ben de bi blog yazarıydım – yazarıyım – diyeim.
  öncelikle kitaba yeni başladığımı belirtiyim istiyorum ama ben ilk defa bir kitabı hiç durmadan 100 sayfa boyunca okuyorum ve hayatımda ilk defa anlatılan betimlemeler gözümde canlandı- film karesi gibi – yeni ay kitabını da aldım haftaya alacakaranlık – yeni ay bitirip ben de aranıza katılmıs olacağım . bella aşkına yenik düştü – aşk herşeyi affeder mi ? – ama hiçbişey sanırım diğerlerinin istediği gibi gitmicek.
  midnight sun son kitap sanırım ve alacakaranlık bitti böylece bella wampir oldu daha ne olsun 😀

 49. kitap türkçeye çevrilmişmi

  • kitap hala yayınlanmadı ve ertelendi sanırım yazarın morali çok bozuk internete sızdırılmasından sonra kendi sitesinde talihsizlik olarak bahsetmiş bu durumdan.

 50. alacakaranlık çok güzeldi ihşallah yeni ay da güzel olur

 51. 5.kitap ocakta çıkacak 2.film ise 20 kasımda türkiyede olacak

 52. mervenin gözünden açıklama Dedi:
  on Temmuz 29, 2009 at 3:36 pm

  artık 3 şeyden emindim…
  1.edwarda manyakça aşıktım!!!!!!!
  2.edward bir vampirdi ve onun bilmediğim bir yönü kanıma susamıştı!!!! =(
  3.onunla evlenip evimin kadını çocuklarımın anası olacaktım…
  edward gel bırak şu bellayı,gel benim vampirim ol aşkımmmm seni seviyorum birtanem,muckkk.=))))))))))
  diyen saçmalamış…:D

 53. TşkLer Hpsini Okudum ve Gayet Mantıklı 😀 Paylaştığınız için TeşekkürleR

 54. Arkadaslar 5. kitap normalde cıkması lazım ama yazarımız (Stephen Meyer) internette 5. kıtabın ilk 12 bölümünün oldugunu görmus ve kızıp yazmamaya karar vermıs ama eger yazmazsa iflas edecek cunku elipson yayınlarıyla 5 kıtap cıkaracaına dair sözlesme ımzalamıs. Ben de cok merak edıorm ınsallah yazar 5. kıtabı.

 55. Ve 5. kitabın ilk 12 bölümü bende var 😀

 56. arkiler ya kitapları burda bulmıyorumda bana bi kitappların nrden aldıgınızı söylermisiniz lütfen

 57. 5.kitabın 12 bölümünü okudum bile:P kadıın 5.kitabı çıkarmayı düşünüyo ve bi süpriz daha vereyim 6.kitap The Twilight Saga: The Official Guide isimli kitabı çıkartcakmış şu anda yazma aşamasında

 58. yha arkadaşlar ben kitabı daha okumadım ama siteleri gezdim dolaştım fragmanları izledim filmde kitaplarda harikaaaa….kitapla ilgili ufacık şey okuyosun ama o bile etkilio adamı yhaa…stephenie meyer’i kutlamak gerekiyor yha nasıl böle güzel bi seri yazdı yha çok etkiendim analatamam ooff offf.:))))kitapları almak için sabırsızlanıyorum…daha önce çok duydum bu seriyle ilgili güzel sözleri çok istiyordum okumayı kısmet bu güneymiş..inşallah bende yakında alırımda okurum inşallah….:)))) HERKESE TAVSİYE EDERİM OKUMAYI ,FİLMLERİDE KESİN İZLEYİN…:)

 59. ya bnece tek kelimeyle muhteşem edwerd ve bella birbirine çok yakışıyo her ikisi de muhteşemmm

 60. ewt bella ve edwart birbirlrine çokk yakışıolr ama jacob a da yazık 😦 oda bella yı çok sevio

 61. şafak vakti kitabının devamı var.seri şöyle yeni ay, alacakaranlık ,tutulma ,şafak vakti ve gece yarısı güneşi.ayrıca şafak vaktinde bella hamile kalıyor ve bebek yüzünden vampire dönüşüyor.

 62. arkadaşlar ben şafak vaktinide bitirdim şuan midnightsun ı bekliorum ne zaman çıkacakak bilginiz vars a lütfen yazın edward seni seviyorum!!!1

 63. ben 10 yaşındayıma ama tüm kitaplarını okudum kendimle gurur duyuyurum ben 5. kitabını bile bitirdim 5. kitap çıktı ve onuda söyleyim size

 64. edward çok yakışıklısın bellayla çok yakışıyorsunuz alaca karanlıgı hiç yalan söylemiyorum wallahide 5 kere izledim rüyamda görüyorum . I LOVE YOU EDWARD

 65. arkadaslar safak vaktını bıtırdım ben.. suan 5.ci kıtabı basımda.turkceye cewrılmıs.bn mersındeyım ..25tl gerck fıytı…bole bı serı ıcın hıcte pahalı deıl…10 tl ye de gorduqum bıldıqım aldıgım yerler var..ıstersenız yardımcı olabılırım .

 66. arkadaşlar ben 4 kitabıda okudum beşide sabırsızlıkla bekliyorum ama bir sorum olcakk..beş bildimiz gibi edwardın azından ve twilightın aynısı .. e ozaman devamıda birbirini tamalıyo işte 2.si 6 3.sü7 4.sü 8 flnnn.. e o zaman 5 ve sonrasını ilk kitapların aynısıysa film leride aynı olcak ne farkı varkii… bence devamı olmalıydı işte renesmee ile jacob evlenirdi bella üniversiteye başlardı yeni olaylar çıkardı yeni insanlar fln volturiler geri dönerdi yeni olaylar olurdu ama edwardın azından olurdu bu olaylar.. sizcede daha ii olmaz mıydı ??

 67. tabiki güzel olurdu ama 5. kitabın ilk 12 bölümünü okudum alacakaranlığı edward ın azından anlattığı doğru ama çok daha farklı çok daha etkileyici bella ya nasıl aşık olduğunu anlatıyo ve her sayfasında ağlatıyo staphenie meyer e çooooook teşekkür ederim bize edward cullen gibi erkeği tanıma fırsatı verdiği için

 68. stephenıe meyer aslında yeni ay’ın 12. bölümüne kadar yazmış ama evine hırsız girip 12 bölümü çalınca yazar pekte yazmak istememiş ama sonradan kitaba dewam eetmş

 69. Bence 5. kitabın edward’ın azından yazıldığı iyi olmuş ama hızına yetişilmiyo kitapların valla.Bu ne ya ben daha şafak vaktin deyim onu bitirene kadar 6. kitap çıkar zaten.tutulmada jecobun bellaya küsmesi iyi oldu o karıştırıyodu kafasını bellanın:))

 70. bencede iyi olurdu renesme ama yani aslında jacob la renesme nasıl evlencek ama gene iyi bir uydurma bencede daha güzel olurdu öle

 71. bn alacakranlık ve yeniay ı okudum bitirdim…. süper şimdi3. kitabı alıcam

 72. arkadşlar bnce bu kadar abartmayın tmm çk güzl çok harika ama yok edwarda aşık olma yok kendini bella yerine koyma yapmayın lütfen.Gerçektn bunaltıyrsnuz…

 73. bu filmin etkisinden kurtulamıyorum çok güzel bir film edwar gerçektekten çok yakışıklısın belada çok güzel birbirinize yakışıyorsunuz ve diğer filmleri merakla bekliyorum

 74. ya süper bi filmdi hala ikiyi bkliorum ama kesinlikle izleyeceğim gerçekten insanlar üzerinde etki bırakan bi filmdi ya süperdi heleki edward ve bellanın birbirlerini sevmeleri bni çok etkiledi anlamlıydı ve süperdi……………..edward…………..bu arada bellanın yerinde olmayı çok isterdim :)şaka allah mutlu mesut etsin :):)

 75. ssssssssssssssüüüüüüüüüüüüüppppppppppeeeeeeeeerrrrrrrrr!!!!
  edward sçs ya çok tatlısın cnm bnm ya

 76. kitaplar ve filmler gerçekten müthiş..edward da ayrı bi güzellkk inş kitapların devamı kesilmez..çünkü baqımlısı oldmm..Bi an önce 5. kitabı bekliyorum:D

 77. arkadaşlar ben kitapları okumaya karar verdim de filmi de izledim birinci kitapla film arasında çok büyük farklar var mı?İkinci kitaptan mı başlamalıyım okumaya yoksa ilk kitaptan mı okuyan birinin önerisini bekliyorum şimdiden teşekkürler

  • Film kitapların özeti şeklinde. Ben ilk olarak filmi izlemeni tavsiye ederim. Filmi izleyince kitap sırasında kafanda sahneyi canlandırman daha kolay oluyor 😉

 78. 5. kıtabı var ama ing daha turkceye cevrılmedı…

 79. yha bu alacakaranlık kitabını çok beğeniyolar ama ben daha okumadım acaba gerçekten güzel bir kitapmı bilginiz var mı?

  • bence çok güzel bi kitap okumaya değer zaten bi okuyunca sende bırakamicaksın ama önce filmini izle derim daha kolay olur filminde kitabına göre çok eksikler var ama yinede önce filmini izle sonra 1. kitaptan başla okumaya

   not: başlayınca etkisinden kurtulmak imkansız denilcek kadar zor

 80. ben bu kitapları okumaya yeni baslıcam offFf BeLLa Askım’!!!!

 81. OF BeLLa AsKım Ben Yeni KitaPLarı OkumayA BasLıcam

 82. peki yha edverd la bella evlenicek mi yha inşsllah evlenirler

 83. robert pattınson ve krısten stewartın hastası oldum tabi alacakaranlıktaki bütün herkezin hayrannıyıım isallah tanısırız türkiyeye gelsinler onların yanında bitterim nese by bütün alacakaranlık ekibine tesekkür ederim tanışma fırsatıda isterim

 84. bn hepsini okudumda 5.yi okumadım oda türküyede yok zaten kellan lutz[emmet]hayranıyım

 85. hello,guys good job kids nice web nice

 86. ya krısten bebegim ne ara yazı yazdın beeee
  seni cooooooooooooookkkkkkkkkkkk sevvvvvviiyorrruuummmmmm

 87. hee millet size süper haberim varr
  şaka yapmıom heee
  ablam amerikada roberti görmüs türkiyeye gelicekmis
  imza icn,

 88. krısten askım sen ne zaman gelion ya
  roobla gelsene

 89. duunca inanamadımkrısten seni severek izliyorum film lerini falan buarada sen gercekm krıstensın dimiiiii

 90. walla siz manyaklaşmışsınız iyi ki kitap gerçek olsaydı napardınız,tmm bizde sevioz ama siz içine ettiniz abartıya gerek yok kızlar

 91. ben twilight i ilk izlediğim de çok hoşuma gitti ve bağımlısı oldum diyebilirim ama arkadaşlar gerçektende yazdığınız şeyler çok abartılı tamam robert ve kristen yakışıklı ve güzel olabilir ama bu onlarında size aşık olacağı anlamına gelmez bence

 92. bnce işin cılkını çıkarcaklarr belkide herkes çok beğenir bunu blemem ama olayloarı zaten bliyos hiç bi heycenı kalmaskii =/

 93. refia ya katılıomm çok abarttınıs..

 94. bu kıtaqlaRın heqSını okumm lazıM çoq beqeNıormMm:D:d:D:D:D

 95. olumsz aşklarnda olabldını mı gösterio ama hayatmızda aşkın gerçek oldnu blmıynler bile warr:S:S:S

 96. kitabı okudukça okuyasım geldi gerçekten süperrrrrrrrrr!!!!!!!!!

 97. edward ya çok yakışıklısın .yaniseni alan yaşadı!!:)

 98. bu kitap mükemmel herkeze öneririm (: herşey filmden daha ayrıntılı qerçekten süperr ayrıcaa filmin 2.sini de sabırsızlıkla bekliormm (: (:

 99. ayrıca 2.sinin fragmanını izledm süper ins ayrılmazlar edward la bella .. edwardn hayranıym çok yakışıklıı 😀

 100. kitapların anlamlarını gerçekten çok anlamlı ve mantıklı buldum

 101. yha gençlik bu 6. kitap ne zaman çıkacak? adı ne olacak? bilen bir arkadaşımız paylaşırsa seviniriz 🙂

 102. arkadaşlar ya ben kitaplarını almak istiyorum ama bulamıyorum kitapçılarda filmini izledim çok güsel yaa

 103. edward yani robert pattın son göz kamaştırıyo onu çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkk SEVİYORUMMMMMMMMMMMMMMMM

 104. kitabın bütün seti var ve yeniayı sabırsızlıkla beyaz perdeye geçmsini bekliom

 105. ben ilk 4 kitabı okudum filmini de izledim mükemmeldiler herkese öneririm (; bir tek bu geceyarısı güneşini alamadım ama o da çıkmamış galiba ya da çıktı da ben bulamadım 😀

 106. daha alacakaranlığın ikinci filmi çıkmadı ki sen onu nasıl izledin

 107. öncelikle nur isimli kız 4.kitabın filmi çıkmadı.kasımda yeni ay çıkcak.şu anda sadece twilight yayınlandı.ne ise bn tüm kitaplarını okudum.avşa adasında tüm kitapların satılıyordu ve tabiki orjinal hepsi geceyarısı güneşi hariç her şeyi okudum.edward seni SEVİYORUM 2 yasındaki kardesimi bile öğrettim… edward&hatice hatice&edward….ama bellayla(kristin steward)yakışıyorsunuz…tek kelime ile porfec moruqcuqumm(L)edwarddd hhaatiiceeee(L)XD Xd

 108. fılmı dun ızledım..okdar mukemmelkı anlatama…ask sınır tanımıyo…bugun gıdıp kıtaplarını aldım..wesuan okumya basladım super…..

 109. yaa arqadaşlar ben bu filmin ilqini izledim ama yeni ayla diqerlerini izleyemiyorum nasıl becerecem bu işi

 110. hayr çıktı D&R de flan var. aldm bn okudum btti.

 111. keşke kitap gerçek olsaaaa…..

 112. ya arkadaşlar bırakın bınu ya tmm güsel kitap ama kaptırmayın kendinizi gidin bi kaç anime izleyin veya garez filmini izleyin dimi ama aaaaaaaaa

 113. cok güzel ya filmini izledim kitapları bitirdim..
  kasımda wizyona gircek olan filmi belkiorum..

 114. harika bi film sabırsızlıkla devamını bekliyorz kitapları okumak bni dahada çok bağlıyor alacakaranlığa başarılarının devamını dilerim…

 115. olum ne sacmalıonus serisini bitirdm cocukları oluo orası süper:D

 116. alacakaranlık , yeni ay , tutulma süper şimdide şafak vakti

 117. yha arkadaşlar ben tutulmayı bitirmek üzereyim ilk başta arkadaşlarım okulda edward fln diye sürekli konuşuolardı bende kapatın yha bakka bişi yokmuda sürekli aynı konu diodum şimdi ben öyle oldum kitaplar bitmeye başlayınca çok üzülüorum keşke 6. kitapta çıksa…:(

 118. ya bu kitaap muhteşem arkadaşlar helede edward varsa tabikide ama bi arkadaşa çok katılıyorum ismide (e.l.) bu arkadaş doğru söylüyo bnc çünkü ben kitaba kendimi çok kaptırdım var ders hiç dinlemiorum bide son sınıftayım(8) çook önemli bir sınıf bu ama bn kitaba konsantre oluyorum üzntülü yerlerde fena ağlıyorum ama bu kitabı elimden kimse alamıor inanbiliyor musunuz bunu için psikiyatrise gittim ama çarek yok bıraktıramıyorlar bndn bu kitabı.bn bu karakterlei gerçek sanarak okuyorum kitabıbiride kızım sen mal mısın nie ağlıosun dediğinde fena laf atıoorum çok kötüyüm ruh hali tamammen değişti yardım edin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

 119. 5. kitabın çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum filmini belki 30 kere izledim ama halada doyamadım çünkü cok sürükleyici ve muhtesem bişi birazcık bile okuyunca kitap seni kendine çekio artık o hayatının bir parçası olio sayfaları çewirmek için heyecanlanıyorsun artık onsuz yasayamıyorsun ama bence bella edwarda yeten sewgiyi vermiyor o çirkin jacop a aşık oluyor ama edward cok tatlı ve yakışıklııııı!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ilayda & edwardddddd

 120. hayatımda okuduğm en güzel 4 kitap ve 5.sini çıktığı gün alacağım…stephenie meyer sen bitanesin(!)

 121. 5.kitabını olmaya gidderken ki heycanımı unuymıyıcam…….
  stepmen meyer sizin hayranınızaım…………..

 122. ya benim arkadasım bayılıo dellenıo alaca karanlık,tutulma,yeniay herkez onu cok seviyo bende okumak istiyorum…….m

 123. ben bu seriyi çok ama çok beğemdim keşke bu seri hiç bitmese am bütün sewrisini beğendiğim için tam beş kere okudum

 124. ya müthiş bir seri bence devamı da olmalı hayran kaldım ben buna. bu arada stephen meyer’e çok teşekkür ederim bizi böylme bir zevkten mahrum etmediği için, sana hayranım edward sana bayılıyorum en büyük hayranın benim robert pattinson…

 125. yha edward neden bu kadar yakışıklı ve sempatiksin gece yarısı qunesını sabırsızlıkla beklıyoruss….

 126. biliyomusunuz siz 5. konusurken 6. çıkacakmış derken 6.da çıktı sizin hiç1şeyden haberiniz yok

 127. edward sana hayranım seni çok seviyorum bütün filmlerini izlicem çok tatlı ve yakışıklısın seni çooookkkkkkkkkkk seviyorum resimlerini dolabıma yapıştırdım her zaman sana bakıyorum seni seviyorum..

  MERVE-ROBERT PATTINSON

  • bendede edwaardn butun resımlerı war 3 dosya dolusu ama sevdmden deıl sevıorm dmm ama bence rolu cok gzl ayy :)) aklıma geldı kıtap ben 2 kıtabı 1 gnde btırdm :))) coık ask olma kız sende :=) merve o geercekde bella ıle nısanlı :()

 128. bence her erkeğin içine bi edwart kaçmalı…

 129. kızlar bu arada rabert nerdeyse ölüo muşş çooqq korktumm..

  arkasından çığlıklar atıp ona doğru gelen kızlardan kaçarken taksii çarpıomuşş..allah korumuşş walla

 130. ayyy kızlar bence adward yasukklluu degıl amma datluuu :d:D

 131. çok güzel bir kitap okumaktan çok zevk aldığım bir kitap oyuncular ok iyi her şeyiyle mükemmel

 132. bence abisi çok tatlıııııve de Jakop

 133. cok gzel bır kırap alacakaranlık sımdı yenıay ı okuorm ve ıcıne cekıcı bır yapısı var herkesın elnde super bseyyy kıtap okmayanlar ble kıtabı elınden duusurmuolar

 134. thank you for your praise

 135. edwarda baylıyrm ama filmine we kitabınaölüyorum 4ünüde okudum kitabın stefhenie meyer e çok tşkkrlr 5. kitabıda yazmaya tekrr karr werdiin için çook tşkrler we sena bu ilhamı weren her kimse ona da tşkkrlerwe robert P.kim seçtiyse onada tşkkr ama bu aşkı hep yaşatalım. filmine kessinlikle gidcem okulda yazlılar yerne bunu konşyorz .Lütfen sn. stefhenie meyer çocuklarnızıda böle yetştirin
  ayyyy çok heycanlandım 20 kasımda gösterime gircek bu film salı gününe gelyo arkiler haberiniz olsun.EDWARD SENİ SEWİYORUM

 136. çok gzel yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 137. Yasak meyve = yasak aşk bağlantısı.

  Edward’ın Bella’yı sevmesi kesinlikle yasak çünkü ona çok fazla zarar verebilir hatta öldürebilir bile. Ama Edward, bella’dan uzak duramıyor.. Elmayı tutan ellerin anlamı da Edward’ın ellerindeki aşkları.
  Ölen çiçek. Bu da Bella’yı simgeliyor. O çiçeğin normalde, mutluyken, çok güzel gözükmesi gerekiyor. Ama Edward Bella’dan ayrıldığında, bella yaşamın hiçbir anlamının kalmadığını düşünüyor bu da onun mutlu bir çiçekten ölmek üzere olan bir çiçeğe dönüşmesine neden oluyor diyebiliriz.
  Kırmızı kurdele = Bella’nın Edward’a olan bitmez aşkını ve Jacob’a olan aşkını simgeliyor. (ki kırmızı aşk rengidir bilindiği gibi)

  Bella’nın Edward ve Jacob arasında bir seçim yapması gerekiyor.. ve tabiki Edward’ı seçiyor ama kurdelenin tam kopmamış olması da Jacob’la arkadaşlığını hala devam ettirmek istemesi anlamına geliyor.

  Bella’nın en zayıfken en güçlü kişi haline gelmesi..

  Bella vampire dönüşmeden önce kitaptaki en zayıf karakterdi.
  Bu da arka taraftaki kırmızı piyonla gösterilmiş.
  Piyon – satrançtaki en zayıf taş
  Kırmızı renk – Bella’nın kanını simgeliyor.

  Ama Edward onu vampire dönüştürdükten sonra tüm Cullenlar arasında en güçlü kız haline geliyor ve bu da önde duran beyaz (kan yok) vezirle, yani satrançtaki en güçlü taşla simgeleniyor

  Bilindiği üzere bu kitap Edward’ın gözünden. Edward hep kendisinin ‘karanlıkta olduğunu’ düşünüyordu, yani hayatı hiç daha iyiye gitmedi. Şöyle de diyebiliriz ki sürekli geceyarısı olan bir ortamda yaşadı. Ama Bella hayatına girdiğinde, her şeye rağmen dünyasında bir ışık olduğunu farketti. Çünkü, Edward’ın 2. kitapta Bella’yla konuşurken de belirttiği gibi, bella onun için bir tür güneş olmuştu.

  Aslında bu kitabı anlatmak için direkt bir alıntı kullanabiliriz.:
  “Senden önce, Bella, hayatım ay olmayan bir gece gibiydi. Çok karanlıktı ama yıldızlar vardı – ışığı, nedeni işaret eden.. ve sonra sen bir meteor gibi gökyüzüme girdin. Birdenbire her şey yanıyordu; parlaklık vardı, güzellik vardı. Ve sen gittiğinde, meteor ufukta kaybolduğunda, her şey simsiyah oldu. Hiçbir şey değişmemişti, ama benim gözlerim ışıktan kör olmuştu. Yıldızları göremiyordum artık. Ve hiçbir şey için bir neden kalmamıştı.” ~Edward Cullen [Yeni Ay]

  New Moon Fragmanını İzlemek için Buraya Tıklayın.
  Midnight Sun (Geceyarısı Güneşi) – Twilight 5. Kitabı Hakkında Bilgi Almak İçin Buraya Tıklayın DİKKAT!

 138. BAYILIOM EDWARD EVLEN BENİMLEEE

 139. ben ınanmıyorum kı bole bı ask kıtabı daha olcana super bı kıtap serısı ınsan oluo okurken keske kıtabn ıcınde olsan dıyo ynı o derece hele o edwardn rolune bıtıyorum.. :)) ınsnn asık olası gelıyor!! bu kıtabı okuynca bence bu kıtab 5serıde kalmamalı :)) cılt cılt olmalı dıe dusunuorm :))

 140. edward yakısıklı deıl gercektete ole ama rolu cok gzl hele jacobb :)9 emmet 🙂

 141. robert pattinsona bitiyorum yhaaaaa. jooq dudlu çoq da yakışıklı .alacakaranlıgı ve yeniayıda okudum züperrrrr kitaplar .

 142. sevcan ciddenn edward ve bella nişanlımı 😀 vala ölese çok şaşırdım :):)

 143. alacakaranlık çok güzel bir kitap ama filmi iğrenç ötesi bir şey özellikle edward çok tipsiz ve rolünü bellada edward da oynayamıyor

 144. jacop alacakaranlığın filminde çooook tipsiz ama yeni ayın fragmanlarında saçını kestirmiş ve çok yakışıklı olmuş bittim yani

 145. stephenie nolurrr 6. 7. ..kitaplarıda olsun size çok teşekkürler dewamınıda istiyoruzz.. =)

 146. renesmee nin büyümüş halinde bn rol alsam we jacopın sewgilisi olsam saçını kestirdiğinde çok yakışılı oluooo..

 147. arkadaşlar sadece kapaklara bağlı kalmayın isimlerinede dikkat edin

 148. arkadaşlarıma çok zor anlattım ama yeni ayın kitap kapagonda çiçeğe dik bi şekilde yazılırsa bi erkek resmi ortaya çıkıyor dudaklar ve boynu kesin bi şekilde belirgin bn anlamının o olabilceeni dşnmüştm ama öle değilmiş

 149. edward seni ççooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk sewiyoruuuuuuuuuuuummmmmmmmmmmmm

 150. bn bu son kıtabı bılmıodm.. ama ogrendıım ıı olduu….. tsk

 151. edwarddddd 😦 senı ck sevıormmmm

 152. Edward`ı görmeyi daha doğrusu filmdeki her kezi görmeyi çookk istiyorum edward cullan yani robert patinson seni çok seviyorum.bella swan yani kristın stewart seni de çok seviyorum alice seni görmeyi isterim byebye insallah onları görme fırsatı bulabilirim

 153. ben Edward’ a hayranım o çok yaksklı ve ben alacakaranlığı izledim harika bişey izlemeenere tavsiye ediyormmmm

 154. arkadaslar ben daha dun izledim filmini bugundee yeni ayy versyonu cıktıı super bi film kelimelerde yetse işim daha kolay olurdu:D

 155. bence bellla güzel bir kız vampire dönüşmesin yzık olur ama aşkınada yenik düşmesin edvırttan ayrılmasın çünkü o her nekadarda vampir olursa olsun bellayı iyi tanıyor

 156. edward sana aşıgmmmmmmmm

 157. ben alacakaranlık serisini okudum.FAkat 3. kitaptayken Bir öğretmen bana yasakladı ve devam ettim seriyi bitirdim.Kitap bırakılmıyo.Tavsiye edrim.Ayrıca Kristen,Robert ve Ashley’in hayranıyım.Sizi seviyorum.

  Yeniay kitabının en başları harikaydı.Bütün kitapları tam 10 günde bitirirdim.AAMA ALACAKARANLIK SERİSİNİ TAMAMINI 7 GÜNDE BİTİRDİM.hERKESE TAVSİYELERİMİ SUNUYORUM.dEVAMINI mEYER’DEN BEKLİYORUMMMMMMMM!!!

 158. ya arkadaşlar herkes kitap flmden daha iyi diyolar sizce

 159. edwerd seni çok seviyorum bellaylada çok gzl yakışıyosunuz bu kitapların tek geceyarısı güneşini okumadım ama çok gzl olduğuna inanıyorum lütfen filmde çalan şarkılarıda buraya yolayında dinleyelim

 160. ben 11 yaşındayım hem kitablarını okudum hemde twilight nin filmini izledim harıka helede edvırt(nasıl yazılacağını bilmiyorum)
  bence çoookk yakışıklı ilk kitabı okuduğumda edvırta hasta olmuştum çünkü çokk yakışıklı anlatılıyordu bu yüzden bella hani izebella denmesini istemiyorya , bende ona izebella diorum:d
  ayrıca Kristen,Robert ve Ashley’in onlara da hastayım en çokta kristeni seviyorum

 161. edwird seni çooooook seviyorum xD

 162. şu isimlere dikkat etseniz biraz hem kitabı okudum diyosunuz hemde yanlış yazıyosunuz demek ki iyi okumuyorsunuz edvırt, edwird, edwerd değil edward izebella değil isabella jakop, jacopdeğil jacob robert a rabert yazan bile var ya

 163. Anamları Cok Güzel Bence. Alacakaranlık 5 ‘ e kadar Cıkacaktır ozman 🙂

 164. tutulmanın açıklmasını anlayamadım bnn…

 165. ssüüppeerr hatta süper süper süper ötesi bi film bu yaaaa
  ayrıca edweidçok tatlıı

 166. edward seni çoooooooooooooooook seviyorum ekle beni **

 167. meraba ısabella yani bella ben seni cok seviyorum dogrusunu söylemek gerekirse edwardlada birbirinize cokk yakışıyprsunuz sen rosalieyi hiç kafaya takma oda sana iyi davranacak buradan alice ve jaspera selam ve emmett ve ayrıca eric sana çok gıcıgım angela ile aranı iyi yap

 168. 4 kitabını sıkıLmadan 1 haftada bitirdim süperdii inş.gece yarısı güneşini de okuyacağımm… Herkese tavsiye ederim çok güsel ve sürükleyici eminim sıkıLmıyacaksınız….

 169. bu bilgiler ve konusmalar güzel ama cok gereksiz.sadece edward… evet sadece edward bunu diyebilirdiniz

 170. ya bende hayranıyım ama edwardın deil tabi :)) Bella 4ever

  burdan onu cok sevdıgımı ve kıskandıgımı sölemek istiyorum..edward adam ol üzme kızı 😛

 171. öncelikle bu kitabı okuyan ve filmleri izleyen herkese teşekkür ediyorum.fakat şu harry potter meselesi çok canımı sıkıyo.arkadaşın biri demişki:alacakaranlık serisi için bildiğimiz vampir filmlerinden öteye geçmedi geçemez.bende ona şöyle diyorum sen kimsinki dünyada milyonlarca okuyucusu olan ve milyonlarca seyircisi bulunan bir film için sırf muhalafet olmak adına saçma sapan şeyler söyleyerek bir yeremi gelmek istiyosun…..
  ayrıca harry potter filmini dünyada bilmeyen bir insan yok demiş….
  ama yanılmış: çünkü ben varım ne bir kitabını almışlığım var nede filmini izlemişliğim…..bakın abim harry potter hastası evde kaçtane filmi var bilmiyorum ama birgün olsun açıpta izlediysem namerdim. sevmedim sevmiyeceğim bunada eminim……

 172. yaa film süper bayıldım edward çokk tatlısın ya senin gibisini görmedim gülüşün beni bitiriyo acayip bişeysin sen ya senin gibi birini arıyom ama bulamıyom ya onlar yerine sen gelsen olmaz mı bi ömür seni sewerim walla seni sewiyorum edward

 173. ya arkadaşlar edwad bellada bir karakter gerçekte böle kişler değiller yani bu kadar abartmayın kıskanıyorum filan diye

 174. coooooooooooooook guzel bişi supppperr hatta

 175. çok anlamlı bence tüm kitaplarını okudum harikka şafak vakti muhteşem çok heycanlııııı

 176. alacakaranlık 7 kitaptan oluşuo 5 kadar vermişler

 177. aslında taylor da çoook yakışıklı ama robert in film deki kişiiğinden dolayı onu seviyorlar ama ben taylor dan vaz geçemem!!!!!!

  I LOVE YOU TAYLOR(L)(L)

 178. bu arada edward ı sevenler edd yakışıklı ama saçları serseri gibi ve sadece film de ki kişiliğini seviosunuz(bide yakışıklı olduğunu sanıyosunuz)bide gerçek hayatta görseniz edward ı asla edward senin gibi birini arıyorum ama yok sen gelsen olmaz mı laflarını kullanmazsınız……ama jacop çoook yakışıklı……

 179. bütün kitapları müthiş bayılıyorum alacakaranlık serisini(edwart) ı çok sefiyore….

 180. merhaba bu 5 ci kitap çıktımı o kadar çok yorum varki sadece hazirana yınıa kadar okuyabildim ..bir sitede bir sürü insan bu seiryi kendi kafalarına göre yorumluyorlar ..herkes çılgınlar gibi okuyor ..inananamadım ..kimseyle bağlantı kuramıyorum çıldırıcam ..kitap hakkında bişeyleri mail adresime gönderebilrimisin ? 5 ci kitabın 12 bölümü yok nette bulamıyorum ..ne kadar internet özürlüğyüyüm yaaa

 181. bence çok güzel bir kitap ve film izlemeniz derek ayrıca edwert çok yakışıklııııı…….. xD

 182. spr bişi bnde almak istiom nerede bu kitapevlerii:'(

 183. ben ilk 2 kitabını okudum şuan 3.yü okuyom harika bişi tavsiye ederim 5. KİTAP ÇIKMADI ama meyer’in resmi internet sitesinde çıkacak diyor…

 184. yha mal msn?? 5 kere izlemiş …
  ben tam 32 kere alacakaranlığı 15 kere yeni ayı izledim oda bişi mi..??

 185. ONARL İLGİLİHİÇ BİŞEY BİLMİYOSUNUZ ÇAKMA HAYRANLAR ÇAKMADAN İLE ÖTE SÖLİYECEK ÖZ BUAMORUM PARDON HAYVANLAR

 186. ya uf edwert cok tatlısın hele gülüşün insanın aklını alıyo aslında ben hıç sevmemıştım bu serıyı sonra hergün okulda arkadaşlarım serıden bahsedıyodu bende arkadaşımın kıtabını aldım bır kaç sayfa okudum sonra farkında olmada30. sayfaya gelmışım sora hemen gıdıp kıtabcıdan kıtabını aldım ve okumaya aşladım hımm bu arada fıllımlerıde kaçırmadım alaca karanlığı 4 kez yenı ayıda 3 kez ızledım şımdı besıncı kıtabı beklıyom lütfen artık cıksın gece yerısı guneşı edwer bella alıce çok tatlısınız bella lütfen edwrta ıyı bak tmmı edwer sende alıce sen gercekten perı kızı gıbısın

 187. edward çok yakışıklısın bella sen de çok güzelsin

 188. ben büyünce twighlight da rol alsam gerçekten bella rolunu almak isterim çünkü bella çok güzel bir kız

 189. ya seni ve arifi çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk seviyorummmmmmm yaaaaa

 190. çok güzel bi kitap herkese öneriyorum, insanı baştan çıkartıyor zaten edwarda ilk baktığınızda onu n yüzü hemen insanı etkiliyo

 191. arkiler kitap çık tımı? bn bilmiom bni bilinçlenderin lütfen :S,,

 192. çok güzel filmmm……Edward aşığım onu çok seviyorum.. elimde olsa ….ahhhhhhh

 193. arkadaş lar 5. kitebın türkçesı 2 hafta yada bır ay içinde cıkıyor

 194. ayy bi an çok korktumm okurkenn..!!! :S:S

 195. bence alacakaranlık efsanesi süpper hiç bitmesin oyuncuları da süper edward çok yakışıklı

 196. ben bütün kitapları okudum süperrrrrrrrrrrdi

 197. ßen şahsen ne edwardı nede bellayı sewiom ben Emmett ve Rosalie yi çook sewiomn Emmett çok şeker ve tatlı Rosaliede çok güzel bir kız benceee

 198. stephein meyer kitaplarınızı okyyorum şu an tutulmadayım sınıftaki herkes sizin kitaplarınızı bitirmek için rekabet içinde gerçekten de süper kitaplar yazmışsınız kitaplarınız çok sürükleyici resmen onlara tutulmuş durumdayız lütfen serinizi devam ettirin sizin en büyük hayranlarınızdan biriyim lütfennn devam edin seriyi devam ettirmeme kararında olduğunuzu bilsem de sizden devamını bekliyorum inşallah kararınız değişir

  • ya bn bu filmlere ölüyorum ya sprler yaa…
   illk izlediğimde annemle babam kızmıştı bn de gizli gizli izledim sonra onlara bakın izleyin dedim onlar da hayran oldular…
   yaa jacob(tylor launter)’ın hastasıyıım ya spr yakışıklı ayrıca spr şarkı söylü şarkısının ismi apologize gerçekten spr ayrıca burda stephanie meyer’e çok teşekkür edyorum gerçekten çok iyi bir yazar okuduğum bütün yazarlara taş çıkarır ayrıca ondan bir isteğim var kitaplarının hiç sonu gelmesin lütfennn…yalvarıyorum stephanie meyerrrrr!!!!

 199. BEN ALACAKARANLIK DELİSİ OLDUM BÜTÜN KİTAPLARINI ALACAM ALCAKARANLIK VE YENİ AY KİTABLARINI ALDIM ŞİMDİ DAHA ÜÇKİTAP ALACAM OZAMAN ALACAKARANLIĞIN YENİ KİTAPLARIN ÇIKMASINI BEKLEYECEM.

 200. ayy tabikidee dewam etsiNn yhaa… fiLmLerinide kitapLarını da dört qözLe bekLiyoruMm… 😉

 201. bence süper bir film bayıldım ayrıca meyerin evine hırsız giirmiş çalmış ama yinede yazcakmış filmini beyendim sipariş ettim 4 gün sonra geliyor edward’m çok dadlu ya

 202. evet gerçekten alacakaranlıkın kitapalrı çok güzel…. ama harry potter ona 10000000000000000000000000000000000000000000000000 basar j.k rowling daha güzel bir yazar ama stephine meyerinde kitapları çok güzel alacakarlık ikinci sırada narnia 3.sırada c.s lewis

 203. beni alacakaranlık düşmanı diye algılamayın aksine alacakaranlığa bayılıyorum aama benim gönlümde harry potter 1inci sırada :-))))

 204. ve hatırlatmalıyım harry potter ve ateş kadehinde cedric diggory i oynayan kişi robert (edward) dı 🙂

 205. çokkkkk güzel yasak meyveeeeeeee

 206. ÇOK GZL Bİ KTAP ŞAHSEN BN HÇ BEYENMEDM BÖLE KİTABIN AQ

 207. bence bella tutulmada olsaydı dahadüzel olurdu ama yinede güzel ayyyyyyy işte olsun çok ama çok güzel edvırt çok yakışıklı bellada çok güzel ya leşke dünyada vampir diye bişey olsaydı vampir olmak isterdim

 208. ben ce çok güzeldi devamını da bekliorum

 209. ben 4 kitabı da okudum. stephenie meyer süpeerr yazmış.. ayrıca çok güzel.. kitapların kapaklarındaki resimLerin anLamLaRı da çook güZel.. stephenie meyer i yüRekten kutLuyoRum.. =)) :)) midnight sun (geceyarısı güneşi) ni de en kısa zaManda yayınLarLaR inşaLlah.. olayları robeRt pattinson (edward) ağzından okuMak büyük bi zevk oLacak.. STEPHENİE MEYER E BUNDAN SONRAKİ YAŞAMINDA BAŞARILAR DİLERİM :)) tabii oyunculara da… =)))

 210. edward sana ölüyorum ya nerdesin ya I LOVE YOU ROBERTİMMM

 211. yaha bunun 5.sıdamı var allah çok sevindim valla edwar bella jacop alice jasper emmet çok tatlısınız hele edar allahım süper biri yha

 212. robert türkiyeye gelse hayranları tarafından ezilebilir. belkide bu yüzden gelmiyodur.

 213. bence çok güzel bi r flm en son bölümündede bella ve edward ın evleneceği ve çocukları olacağı söylenmekte bence herkes izlesin

 214. süper
  bu albüm bile yaptıp
  süper

 215. rosalie bence herkesten daha güzel.ama ona sarı saç ve wampir sarısı göz rengi daha çok yakışıyor I LOVE YOU ROSALİE

 216. artık anladım en çok yakışıklı edvırt edvırt çok yakışıklısın bak ama bida bellayı üzersen seni çok fena yaparım sakın bida onu üzme mutlu yaşayın tmm

 217. bence cok gzl kitap bı de arkadaslar adları dogru duzgun soleyın edvırd deil edward jakeb degıl jacob yaaa
  ya bi de bildigime gore geceyarısı gunesınden alıntı yapmıslar stephene meyer de yazmaı bırakmıs dusunmuo mus da gıcık ettı beni ellerı kırılsın alıntı yapanın

 218. yaa sizde takmışsınız doğru düzgün yazmaya ne gerek var doğru yazmaya belki bilmiolar. sizde varya sinir ettinin beni haa. ayrıca o I am christina dien kızda manyakın teki kim inanır onun christina olduğuna. abartmasın. ii o zaman ben de my name is robert pattinsonum. ii mi yani. bu arada kızlar veya erkekler. bende hepiniz gbi alacakaranlık hstasıyım. edwardıda çok seviyorum bellayıda. ama size sölim googleye bir robert pattinson yazın görsellerde arayın bakın edward yakışıklı mı. sadece filmde çook yakışıklı ama googlede aradım hiç de yakışıklı deil. şu an söylicem söz filmdeki edward için geçerli. seni çook çook çook seviorum. gerçekten de edward ve bella gerçekten nişanlımı. çook şaşırdım yaa. bizimle paylaştığınız için teşekkürler…

 219. Kitaplar süper hepsini bir solukta okudum..Ama filmde olan karakterlere olan hayranlığı ve bella seni haketmiyor hergece berabersiniz diye ağlıyorum falan yorumlarına okurken katılarak güldüm.bu kitabı okuyanların yaş grubu kaçta bunu anlamıycak kadar kör oluyorlar…
  ben stephan meyer’e çok teşekkür ediyorum herşeyin bir kurmaca olduğunu bile bile insan bu kitaba sürüklenmeden yapamıyor..kitabı okurken sanki o an içinde gibi oluyorum ve bir nedenlede kitabı elimden bıraktığımda sanki bir işimi yarımbırakmışım bir dünyadan çıkıp başka bir dünyaya gelmişim gbi alacakaranlık devam etmese bile başka kitaplarını 4 gözle bekliyor olucağım..

 220. güzel bir film arkadaslar… ama lütfen türkçemizi bu kadar kirletmeyelim bakıyorum herkez cümlelerin arasına yabancı kelimeler sokuyor yapmayın bunu türkçemiz bukadar güzelken love edward mışşşşş (gelecek türkilizce olacak)

 221. yaa arkadaşlar hem kitaplarını 10 kere okudum hem de o internette vizyona giren alacakaranlık ile yeni ayı izledim edward öle yakışıklı ince sempatik ki çok da hoş sözler sölüo ben bayılıorum edwarda adama aşık oldum gece rüyalarımdan çıkmıo keşke bellanın yerinde ben olsaydım çok istiyorum edward gerçek hayattada oyundada o kadar yakışıklı ki ben bi kre edward,bella,jacob,bidedoktor cullen yani edwardın babası ile annesi,son olarak alice ile sevgilisi jacson ile fotoğraf çektirdim. valla doğru sölüyorum babamın uçağı ile amerikaya gittik . çok heyecanlanırsınız biliyo musunuz ingilizcemde fuul olduğu için bol sohbet ettik en son hepsini 100 kere öptüm babam toplatısı bitinc etürkiyeye geri geldik I LOVE YOU EDWARD

 222. 5, kitap çıktımı kitapçılarda var mı

 223. 6. kitabıda yazması lazım bence çünkü sadece edward açısından bakması gerekmiyor aslında kitaba bella açısından da bakması gerekir diğer cullenlardan bir kaçını seçerek bir kitapta toplayabilir aslında edward ve bella nın kızı reeneesme yi konu alabilir mesela kitabada şu ismi verebilir CULLEN AİLESİ diyebilir benim bakış açım bu.

 224. miLLet ben seRi tamamen 12 kitapms diye duydm.. biLmiorm doru mu deiL mi..

 225. Beyler alacakaranlık Kaç kitapdan Oluşucak yani midnight sun son kitapmı ondan sonra çıkmıcakmı bi daha baş kitap _?_

 226. kusura bakmayın en cok ben seviyorum

 227. ne zaman çıkacak bu midnight sun??
  merakla ve telaşla bekliyorum…

 228. filmleri çok beğendim serinin 12 kitabını birden okudum 12 kitap için 140 euro verdim kitepleri çookkkk beğendimm. biliomusununzzzzz 12. kitabın filminde stepen mayer da oynayabilirmiş o renesmee olcakmışş haberi benden alınnnnnnnnn renesmeee büyümüş jacobla evlenmiş bella ilk önce başlık parasını istemiş ama kaçmış onlarsonra jacop ölüooo ve renesmee birini vampir yapıo ve bu kişi aynı bellanın hıp demiş burnnundan düşmüş….. daaa anlatmam kiiiiiii

 229. 12 dkda bitirdim kitapları ayrıca

 230. bu 12 kiyap küçükkurba sitesinde satılıo

 231. bella nın yerinde olmak isterdim…………….

  • aynen bende çok olmak isterdim ama gerçek hayyattta kristen olmak daha güzel. çünkü gerçek hayatttada robert’le sevgililer.

 232. ARKADAŞLAR EGER BEŞİNCİ KİTAP TUTULMA İSE O ÇIKTI SANIRIM.ÇÜNKÜ ABLAM OKUYOR…

  • 1.Kitap : Twilight( Alacakaranlık)
   2.Kitap : New Moon ( Yeni Ay)
   3.Kitap : Eclipse ( Tutulma)
   4.Kitap : Breaking Dawn ( Şafak Vakti)
   5.Kitap : Midnight Sun ( Gece Yarısı Güneşi) = henüz çıkmadı…

 233. ben edward ı hayatım da kimseyi sevmediğim kadar seviyorum ve bella nın sadece film de onunla birlikte olduğunu biliyorum.eğer ben edwardın varlığından hiç haberim olmasa bellanın new moon [yeni ay ] da delirecek olduğdu gibiydim.ben onun için herşeyi yaparım.o benim aşşşşşşkııııımmmmmmmm……..

 234. yaa ben kitapları hiç bi yerde bulamadım bulan varsa lütfen söylesin

 235. arkadaşlar 5. kitap türkçeye cevrirlince-haberiniz olursa-lütfen söler misinizz

 236. hepsiburada.com da satılıo

 237. herkese merhaba kitapları çok güzel ama filmleri için aynı şeyi söyleyemem kitaplarını okumadan önce filmlerini izlemiştim çok beğenmiştim ama kitapları okuduktan sonra filmleri izledim ama aynı tadı vermedi filmlerde çok eksik var inşallah tutulma bu 2 film gibi değildir ..

 238. şafak vaktinde bella ve edward evleniyorlar bella da vampir oluyor sonra kızları renesme doğuyor onuda vampir yapıyorlar renesme biraz daha büyüyünce jacop ona aşık oluyor ama bence renesme ile jacop evlenmesinler çünkü renesme bir vampir jocop kur adam o kurt olunca renesme onun kanını içebilir

 239. acaba 5. kitabında cep boyu cıkacakmı

 240. edward aslında acayip yakışıklı deil ona makyaj yapıolarmış filmde 5 saat sürüomuş ama yakısıklı adam heee

 241. edward nedense ben senin karanlıkta olduğunu düşünmüyorum. bak artık bende sizin gibi bir vampirim. ben neden böyle düşünmüyorum. edward bunu kendine yapma.sen kendi kendini karanlığa mahkum ediyorsun. lütfen yapma bunu. ne bana, ne kendine, ne de kızımıza, biricik yavrumuza, renesmee ye bunu yapma. kendi mutsuzluğunla alilemizide mutsuz etme. seni suçlamıyorum edward.ama lütfen yapma bunu.renesmee daha küçücük bir çocuk. onu mutsuz etmeye hakkımız yok.lütfen yapma bunu,yapmayalım bunu ailemize.EDWARD!! HAYIR!!

 242. kıtapları biliyorum ssssssssssssssssssssssssssüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüppppppppppppppppeeeeeeeeeeerrrrrrrrrr

 243. samsunda satılıomu kitaplar bilen varsa söylesin lütfen!!!!!!!!

 244. edwrd çokkk yakışıklı ya cnmmm o benim ama bella ne bicim bir vampir oluyo

 245. edward çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook yakışıklısın seni çooook seviyorum. keşke türkiye’ye gelsen inş bu kitap devam eder. tutulma’yı da şafak vaktinide okudum geceyerısı güneşi’nide inş okurum. hemen çıksada filmine gitsem die can atıyorum. tutulma haziranda ama şafak vakti ve geceyarısı güneşi daha çook sonraya .

  ROBERT PATTİNSON&NİHAL PATTİNSON
  KRİSTEN STEWART’IDA ÇOOOK SEVİYORUM
  I LOVE YOU ROBERT
  ROBERT&KRİSTEN&NİHAL
  EDWARD&BELLA&NİSA

 246. edward çok yakışıklı bizim sınıfta herkez onun hastası belleda çok güzel

 247. ya ben böle bişi görmedim…… S. Meyer böle bişeyi nasıl yazmış nerden aklına gelmiş onu hiç anlamadım zaten…. tüm okul bununla çalkalandıı gibi alacakaranlıkla yatıo alacakaranlıkla kalkıorz.. ondan başka bişi düşünemez olduk… 5. kitap çıkmış ama istanbulda sadece…….. acaba adanaya ne zaman gelir_?

 248. ewt edward yakışıklı ama alice bella’ dan daha güzel (çoğu kişi böle dio bende dahil)

 249. bütün kitaplarını okudum toplam en az 30 defa cok güzel 5 kitabı sonsuz gözle bekliyorum bu arda jake ile rinesminin coçuğu olabilir ikiside 24 kromozom ve rinesminin zehri yok. göçöbe yi de okumayı tavsiye ediyorum. bencede alice en güzeli

 250. ben stephenıe meyeri tebrik ediyorum hayal gücü çok geniş. böyle bir kitap yazdığı için teşekkürler thank you verry much verry much verry much verry much

 251. bencede uzak durmasın inanıyorumki çok mutlu olacaklar ayrıca ne olursa olsun yani wampir hep birlikte olsunlar :)))

 252. wallahi ben bellanın yerinde olmak isterdim keşke ingce bilsem feceni buldum ama ing bilmiom seni sewiom adwardo 🙂 seni sewiom 🙂 filmin etkisinde kaldım her vgün 4 defa izliom artık konuşmaları ezberledim ama napabilirim elimde değil 🙂 seni sewiorum edwardo 🙂 hemde çoqq 🙂

 253. sedef yanlız degılsın:Dbende senın gıbıyıım mahvoldum hem kıtapları okudum hem fılmlerı kac kez ızledım ama yetmıyooo yanıı

 254. alcakarnla hayranım ama kitapını almama izin vermiyo

 255. alacakaranlığın bütün kitaplarına hayranım yahu

 256. yaaa robert çok yakışıklı bitiyoruz ona keşke kristenden ayrılsa da bizim olsa bunun için herşeyimizi veririz yeterki. keşke turkıyeye gelse de onu görsek

  robERT WE LOVE YOU

 257. ben bu kitabı çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook sevdim çünkü tam beni ifade ediyor………… ben de keşke bir vampir olsaydım….bunu çoook isterdim….

 258. edwaaaaaaaaaaaarddddd seni çooooookkkkk seviorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm bu kitaplar öok güsel yhaa edwarrrrrdddııııııııımmmmmmmmm aşkımmmmmmmm aşığım sama mucx mucx mucx mucx :))))))) seninle evlenmek dileğiyle (AMİN)

 259. bnce çok güsel olck bu ktp 🙂 😉

 260. ben böyle kitap görmedimm çok güzell yha bayıldımm tüm serisini okudumm süper bişey edwardında bellanında hastasıyımm tutulmanın filmini ve 5.ci kitabını dört gözle bekliyorum…..

 261. ama yine sewiom o keretayı yani edward ı

 262. edward aşkımya çok tatlı ayrıoca harry potter asla alacakaranlığı geçemz sonuna kadar alacakaranlık fanıyım meyere çok teşekkür ediyorum iyiki yazmış artık hayatımın anlamı kalmadı çünkü edward yanım değil of of ama okuduğuma memnunum bu kitabı iyiki kaçırmamışım SENİ ÇOKK SEWİYORUM EDWARD artık sınıfta bana edward diyorlar edwarda laf etti diye çok kişiyi döwdüm okulda

 263. ben alacakaranlığın hayuranıyım nekadar izlesemde bıkmuıyorum edwarta aaaaaaaaşşşşşşşşşşşşşıııııııııııığğğğğğğğğğııııııııımnmmmmmmmmm………….

 264. yaaa lütfen 5. kitap çıksın lütfen çok heycanlıyım jajop coğ tattttttttttttttttlllllllllllıı

 265. yaaa lütfen5. kitap çıksın

 266. ya arkadaşlar bn de edwardı çk seviyorum ama sizinki biraz takıntı haline gelmiş bence. yanlış anlamayın hiçbirinize kötü bişi sölemek istemiyorum ama hayatınızı böle şeylere bağlamayın. yani sonuçta elinize ne geçicek ki tamam belki benim de odamda posterleri falan var ama işte o kadar. sevmeyin demiyorum. sevin de… demek istediğim bu kadar bağımlı olmayın.yani bu benim düşüncem yine de siz bilirsiniz bence söylediklerimi bi düşünün

 267. alacakaranlık filmini izleyerek çok büyük bir hata yaptım.çünkü yaklaşık 3haftadır 24 saatim(rüyalar dahil) alacakaranlıkla geçiyor ilk 4 kitabı tam 1haftada bitirdim yani bir hafta kitap başından kalkamadım okurken insan kelimelerin arasında koyboluyor ve alacakaranlık dünyasının içinde gözlerini açıyor.vampir temasını aşkla birleştirmiş kitapta her duygu var buda kitabı çekici kılıyor filmdeki edwart ve bella karakterlerini canlandıranlarda süper robert pottinsonu bilemem ama edwart hayranıyım gerçekte pek tattlı sayılmaz.bana 5. kitap hakkında bilgi bilecek ii bir okur ve takipçi varmı?

 268. geceyarıası güneşi kitap çıkcak yazarın eLLen e2 deki programda açıkladı kitap basımda ymış bn izLedimde gördüm nett edeki saçmaLıkLara inanmayın yaLan yanLış ama bu doqRu bnde acaip derce twiqL

 269. hepsi çok güzel bn edwarda aşığım çok tatlı bellada çok güzel ama bu 2010 da çıkacakmı başka seri acaba ?

 270. allahım! o hırsız başka bir şey bulamamış
  ama allahtan STEPHENİE MEYER tekrar yazacak
  4 gözle bekliyorum

 271. kimbilir kaç kere okudum… seri olarak hep aynı hevesle okuduğum nadir kitaplardan biri… 5. kitabı sabırsızlıkla beklioruz…

 272. ARKADAŞLAR HEPİNİZ SAÇMALIYORSUNUZ. 5.KİTAP HALA ÇIKMADI.BELKİ ÇIKABLİR. BELKİDE ÇIKMAZ. BİLMİYORUZ.STEPHENIE MEYER KİTABI YAZIYORMU YAZMIYORMU ONUDA BİLMİYORUZ. EN İYİSİ 5. KİTAP GELDİĞİNDE TARTIŞIRSINIZ BU KONULARI.AMA 5. KİTABIN ADI GECE YARISI GÜNEŞİ OLDUĞU DOĞRU.

  BU ARADA BELLA VE EDWARD BİRBİRİNİZE ÇOK YAKIŞIYORSUNUZ. SİZİ ÇOK SEVİYORUM…

 273. İŞALLAH EDWARD VE BELLA GERÇEK HAYATTA EVLENİRLER BEN BUNU İSTİYORUM EDWARDA AŞIĞIM DİYENLER ÇOK SAÇMALIYORLAR BEN EDWARDA AŞIĞIM DEMEKLE ELİNİZE BİŞEY GEÇMEZ BUNUBİLİN EDWARD VE BELLA NE DE OLSA YAKINDA GERÇEKTE EVLENİRLER.

 274. BELKİ EVLENİRLER ONUDA BİLMEM YANİ. BELKİDE EVLENMEZLER AMA BİRBİRLERİNE ÇOK YAKIŞIYORLAR BENDEN SÖYLEMESİ………

 275. çooooooook güzel edwad çok yakışıklı keşke bellanın yerinde olsam

 276. alacxakaranlık filmi çok güzel anlaşılabilir bnu bütün herkes izlemeli

 277. alacakaranlık filmisüper kitabıda öyle

 278. arkadaşlar kitaplarını sayıyım……
  alacakaranlık
  yeni ay
  tutulma
  şafak vakti
  geceyarısı güneşi
  the officallı bişeydi diğeri yani altıncı kitabıda çıkıcakmış…
  işallah doğrudur.

 279. biz iki kuzenis. ayrıca kesn sesinizi en büyük fun biziz. sizin yorumlarınızı okurken gül gül öldük. kusenim gülmekten bayıldığı için şuan hastanede(biliyorm biraz abarttım xD)… ben yazıyorum bunları! biz 25 yaşındayız. buraya yani Washington’a tatile geldik. burada “guidemovie” adlı kanalda ‘twilightmedia’ diye bi program var. orada alacakaranlık serisi ile ilgili her şey var. biz şu an tutulmayı izliyoruz. ama tabi alt yazılı değil tamamen ingilizce. ve zaten biz tercümanlık yaptığımız için ingilizce de olsa çok kolay kavrayabiliyoruz. geçen gün de robert,taylor ve kristen’ın imza günü vardı. buraya resim konulsaydı, imzalarının resmi var; gösterirdik. çünkü şu an bize inanmadığınızı çok iyi biliyoruz. ama siz bilirsiniz. inansanız da inanmasanız da sizi inandırmak zorunda değiliz.

  bilidiğimiz tüm bilgileri veriyoruz:
  *tutulmanın fragmanını internette izleyebilirsiniz.
  *30 haziran 2010’da tutulma vizyona giriyor.(istanbul’da)
  *12 şubat 2011’de şafak vakti vizyona giriyor.
  *5 nisan 2011’de geceyarısı güneşinin kitabı bitmiş oluyor.
  *6 ağustos 2011’de geceyarısı güneşi vizyona giriyor.

 280. Alacakaranlık ‘ı çok seviyorum Yeni Ay ‘ıda izledim sabırsıkla Tutulma’yı bekliyorum Böyle Devam Edin..(I love you Edward)

 281. yaa bence böyle saçma konuşmaya gerek yok evet bütün kitapları çok güzel bende bayılıyorum hepsi manyak…. çokkkkk güzellllllll….ve devamınıda bekliyorummmmmmmbu arada ben hem edwart hemde bellaya aşığımmm.

 282. bence bana göre en heycan verici şafak vakti ama bana göre yani

 283. dünyanın en yakışıklı erkeğine selamlar

 284. arkadaşlar 1. kitab alacakaranlık 2.yeniay 3. tutulma 4.şafakvakti 5.gece yarısı güneşi ama hepsi çook güzel ben de hepsinin kitabı cdsi var. ben o filme hasta oldum. insan izleyince tutuluyor ve hiç bitmemesini istiyor. he bilgileri veriyim size. şafak vaktinde bella wampir oluyor. ve çocukları yarı vampir yarı insn oluyor. çocuklarının adı da reneesme oluyor.

 285. süper bir film bu yazarı ise ayrı bir başarı sergilemiştir yazarına ve oyuncularına başta bella ve edward olmak üzere hepsine çok teşekkür ederiz hepside çok başarılılar başarılarının devamı dileğiyle gözrüşmek üzere.

 286. akıl küpleri bi filmden bahsediosunuz sadece bi film değil tabii ama böle mal mal şeyler de yazman sizin yüzünüzden kitap kerhaneye döndü salaklar özentilik oldu artık okucak olanda özenti olmıyım dio okuyamıo ne amq bu edwardmöm ay canımmm mal mısınız nesiniz amq ya 😀

 287. ama film süper bütün kitaplarını okudum ve sanırım bella yıı jacob hakediyor aslında

  • hayır hiçte bile bella edwarda ait başka birisine değil bella isminin yanına edward yakışıyo tamammı allah allah (sadece edward & bella )nakadan uyumlu isimler (bella jacop )ıııııııııııyyyy iğrenç sadece (edward & bella):)

 288. arkadaşlar bende bu kitapları okudum ama şu 5. serinin bölümlerini bulamıyorum yardım ederseniz sevinirim..Ayrıca eclipse sabırsızlıkla bekliyorum bu filmde daha çok savaş olucak diyorlar şafak vaktinde de aşk. Her neyse sizede kiapları okumanızı tavsiye ediyorum..Hepsi birbirinden güzel..)

 289. bırakın digerlerini an güzeli alice

 290. yha herkes bella falan diyorda bence en tatlıları ashley(alice) yaa çok seviyorum onu ondan tatlısı yok bence. Haaa bide edward. bayılıyorum ikisine aslında alacakaranlık 1 de rosaeli emmet jasper esme yi çok seviyordum ama şimdi en çokkkkk alice i ve edwardııııı.ama yinede onlarıda çok seviyorum
  Alice<3<3<3<3<3<3<3Edward

  • EWET ashley çok gzl ama ashley ile edwardı yanyana kullanma yani yanlış anlama edwardın yanına sadece bella yakışıyo biliyorum sen sadece bunları seviyorum demişsin ama işte hep alışmışım yani gerçek hayattada robert & kristen bunlar birbirleri içn doğmuşlar demi:)

 291. inşallah ama inş seri hiiiiç bitmez iiinşşallah

 292. oooooooooooooooooooooooooooofffffffff oooooooooooooooooooooooooooooooooff robert beni yedi bitirdi offfffffffffffffffffffffffffffffff

 293. çççooooookkkkk güzel ya ve brlla yı çok seviyorum 4 kitabınıda okuddum ve 5. kitabını da okumayı öook istiyorum

 294. bence şu ”ALACAKARANLIK SERİSİNİ” harry potter(!) gibi bi kitapla karşılaştırmak çok yanlış. evet kabul ediyoruz harry potteri herks çok seviyodu fakat o alacakaranlık çıkmadan önceydi ne demişler the twilight saga alacakaranlık EFSANESİ bu bi efsane…

 295. alacakaranlığın hayranıyım okurken gerçektende sayfaları değiştirmek için sabırsızlanıyorum çok gzl 12yaşındayım herkeze öneriyorum 5.kitabında kırtasiyelerde,alışveriş merkezlerinde olmasını istiyorum v.b çok gzl kitaplar EDWARD çok yakışıklı VE ONU ÇOOOOK SEVİYORUM KEŞKE BELLANIN YERİNDE OLMAK İSTEDİM BELL DE ÇOK GZL AMA DOĞRUYU SÖYLEMEK GEREKİRSE BELLAYI ÇOOK kıskanıyorum keşke gerçek olsaydı bve bende bella olsaydım her kitabını okudum ve resileri çok anlamlı ilk beyenmedim ama bu anlamları okuyunca çok gzl STEPHENIE MEYER BAŞARILAERININ DEVAMINI DİLERİM…

  U YORUMU GÖRÜNCE BANA HAK VERİCEKSİNİZ

 296. o kıtabı çalan hırsızı öldürmek istıyorum ya salahana şşimdi o kitabida okucaktık ufffff pis hirsiz

 297. İlginçmiş gerçekten :O

 298. o hırsızı elime geirirsem kemiklerini kırıcam kitabı okumak için sabırsızlanıyorum

 299. meraba bende bu flm fanatiğiyim ama inşallah 5 tene bölüm yapmazlarr.süreklı devam etiririler..

 300. niyeki bence yapsnlr çok seviom ben bu film

 301. Aslında Jacob ve Reneesme ‘ nin aklarını anlatan bir kitap yazlısa gerçekten çok güzel olurdu.Ama ben şunu merak ediyorum Reneseeme ölümsüZ ama Jacob yaşlanınca ölücek .Hadee işimiz var yazık olcak reneesme ‘ye!! 😀

 302. Ha bide şunu fark ettiniz mi? Bella Embry’ye tokat atınca eli acımıyoda, Jacob onu öptükten sonra yumruk atınca nye eli inciniyo???

 303. ben 5. kitabın ilk 12 bölümünü internetten okudum süper bellanınkinden daha illginç

 304. ya lütfen dewam etsin yaaaa 😦 ben 12 yasındayım dewam etmesiniçok istitorum.

 305. bütün kitaplar ve filimler çok güzel ve harika bütün filimlerini izledik şafak vaktini sabırsızlıkla bekliyoruz.

 306. alacakaranlık ekibi siz süpersiniz gece yarısı güneşinin 12.bölümünü okudum harika siz süpersiniz

 307. offf yhaa alacakaranlık serisinin hayranıyım edward (robert) çok yakışıklı

 308. edward SÇS hiç yalan soylelemitorum wallahide alacakarnlığı en az 50 kez izledimm bayılıorm filame bütün kitaplarınıda okudum yenisini sabırsızlıkla bekliorm

 309. bence çok güzel ben bu filimi çok seviyorum ve hapsini izledim ama şafak vakti tutulma ve gece yarısı güneşinni izlemedim ama merak ediyorum edvard çok yakışıklı bella çok çirkin ve baygın bakışlı

 310. robert seni çok seviyorum

 311. ben carlisleyi seviyorum<3

 312. arkadaşlar sizin hiç işiniz yokmu?yazmaya bile deymez aslında ama kendimi tutamadım.çok kasıp kavurduğunu duydum ve bu yüzden bi bakayım dedim hem okudum hemde izledim tüm serilerini.evet hoş ama çok boş değilmi sizcede.noldu yani okudunuzda ne kazandırdı size?hayata bakış açınızmı değişti aydınlanmamı yaşadınız nirvanayamı ulaştınız?bu gerçeküstü saçmasapan beyin bulandıran kitaplara gösterdiğiniz ilgiyi biraz olsun gerçek kitaplara yaşanmışlıklara ayırsaydınız belki bugün daha farklı bir beyinle yaşıyor olacaktınız.burda geçmiş bilgisayarın karşısına iltifatlar ediyor aşkınızı ilan ediyorsunuz çoğunuz.be arkadaşım bu kitabın yazarıda kahramanıda senen bi haber değilmi?:)ne yazıkki yeni neslin abzürd takıntıları ve gerçeklik problemi var.dünyanın asıl gerçekliklerini es geçipde böyle şeyler için vakit harcamak niye?ha şimdi diyeceksinizki peki sen neden okudun?ben bir dramaturgum ve bu benim işim.gelişmekte olan nesle armağan edilmiş olan mükemmel kitapların yanı sıra böyle saçmalıklarıda okumak zorundayımki aradaki kalite farkını anlayabileyim:)sizlerede tavsiyem şudurki gençler GERÇEKLERLE YAŞAMAYI ÖĞRENİN VE KIYMETLİ ZAMANINIZI VE BEYNİNİZİ BU GİBİ SAÇMALIKLARLA DOLDURMAYIN ÇÜNKÜ HAYAT ÇOK KISA VE ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR…saygılar

 313. ben bu diziye hayranum bu film sersini hepinizden çooooooooooooooooook seviyorummmmmm

 314. Hepsi çok güzel ve Rob sana hayranımmmm 🙂 ❤

 315. alis ve edvrt bella yı çk seviom ama en çk edvırtı 🙂

 316. bella olmasada edwart gerekmez ozaman cnm

 317. edward’mış pehh 😛 siz ne anlarsınız jacob = taylor yani ne kadar çokk sewiyo bella’yı farkındamısınız çocuk ölümüne sewiyo be ölümüne kızın onu sewmediğini bile bile inadına sewermişçesine sewiyo edward napıyo koca bi hiççç sadece bellayı koruyo zaten korurkende habire jacob’dan yardım istiyo””’ jacob ölümüne sewiyorum ””’ sadece onu sewiyorum sadece alacakaranlık hakkında her şeyi kelimesi kelimesine biliyorum bütün seri filmlerini sinemada izledim bütün seri kitaplarının orjinallerini aldım 200 tane taylor posteri var bnde alacakaranlıkla ilgili kendime ait dosya hazırladım hepsi hakkında yazılar yazdım özgeçmişlerini araştırdımmm kimse bnden çokkk sewemez taylor loutneri bn ona ölürüm !!!

 318. Arkdslr siz böle 5. Bölüm falan dionuz ama 4.bolümün daha devamı var ayrıca edward ı benden iyi tanıyanınız yoktur ben edwardı görmeye gittim çünkü ben forksta yasıyom 2yıl önce taşınmıştık hade by alacakaranlığı açtım onu izlecem

 319. ben de bütün filimlerini gördüm
  cok güzel hastayim edwrda o benim askimmmmmm
  hemde bellalan cok yakisiyorlar
  jacob ta yakisikli ama edwardin kadar degil
  öyle degil mi cocuklar
  sabirsislikla bekliyorum 4 ve 5 filimlerini nerden girdi
  o hirsis eve ama ben biliyorum bizi
  edwardlan bella yanliz brakmazlar
  onlari cok seviyorum

 320. BELLANIN YERİNDE OLMAK ÇOK GÜZEL OLURDU EDWARDLA ÖPÜŞMEK SEVİŞMEK ÇOK GÜZEL OLURDU VE EN GÜZELİ VAMPİR OLMAK VE VAMPİR SEVGİLİ VAMPİR BİR AİLESİ OLMASI VE ÖLÜMSÜZLÜK KANLA BESLENMEK ÇOK GÜZEL OLUR VE BİR AŞK İÇİN ÖLMEK ÇOK BİŞEYE BENZİYOOOO VEEE AŞK UĞRUNA KENDİNİ FEDA ETME …..?

 321. BELLANIN YERİNDE OLMAK ÇOK GÜZEL OLUR EDWARDLA ÖPÜŞMEK SEVİŞMEK ÇOK GÜZEL HAYACANLI SERT OLURDU VEEE BİR AŞK İÇİN CAN VERMEK ÇOK GÜZEL OLURDU VEE EN ÖNEMLİ VAMPİR OLMASII HİÇ YAŞLANMAYACAK HİÇ ÖLMEYECEKK KANNLA BESLENECEKK VE VAMPİRLİ AİLESİ OLACAK ÇOK MÜKKEMMEL GÖRÜNÜYORRRR VE HHEEYCANLLIII SEVGİ AŞK HERŞEYİN BAŞI. VAMPİRDE OLSA GİNE AŞK OLURRRRRR….. BELLANIN YERİNDE OLMAK İSTERDİM

 322. bence edward ve bella bu filmin konusu

 323. çocuklar ben alacakaranlığın 5. filmini bulamıyorum siz buldunuzmu

 324. 5. kitap 16 haziranda vizyona çıkıcak

 325. twilight 5 serisinin kitabi ne zaman cikicak?

 326. bırakın 5.seriyi 6. serisi nerede bunun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s