tarafından

Pelin Karahan Röportajı: Erkekler masum sever


Sizi ‘Kavak Yelleri’yle tanıdık. Nasıl keşfedildiniz? Bu diziye  nasıl dahil oldunuz?

İstanbul’a ilk geldiğimde ajansa kayıt oldum, reklam filmleriyle bir ucundan piyasaya girmiş ve galiba biraz da kendi şansımı yaratmış oldum. Tabi ki ‘Kavak Yelleri’ de büyük bir adım atmamı sağladı.

pelin_karahan

Oyunculuk eğitimi almış mıydınız?

Hayır almadım. Turizm Otel İşletmeciliği mezunuyum. Ama setteki yönetmenlerim ve oyuncu arkadaşlarım en büyük hocam ve destekçim oldular; benimle deneyim ve bilgilerini paylaştılar. Tabii bununla kalmaması taraftarıyım, her zaman bu işin eğitimini almak için fırsat kolluyorum.

Dizinin bir bölümü İstanbul’da, bir bölümü de Urla’da çekiliyor. Urla’yı sevdiniz mi? Çalışmalarınızı tatile dönüştürebiliyor musunuz?

Urla’yı da Seferihisarı da sevdim tabiî ki… Çok şirin bir kasaba, insanları çok içten ve misafirperver. Çalışma tempomuz çok yoğun olduğu için tatil gibi görmemiz biraz zor oluyor. Sonuçta biz burada bir iş için bulunuyoruz. Ama tabiî ki kalan zamanlarımda kendimi dinlendirecek ve eğlendirecek şeyler buluyorum.

Bize biraz ekipten bahsedebilir misiniz? Çekimler nasıl geçiyor?

Ekibimiz tek kelimeyle şahane. Çok uzun saatler birlikte çalıştığımız için anlaşıp eğlenebiliyor olmak çok önemli. Set dışında da birlikte bir şeyler paylaşıp, zaman geçirebiliyoruz, bu da her zaman işin samimiyetine yansıyor…

Ekip demişken, sevgiliniz Efe rolündeki Dağhan Külegeç, bu sezon dizide olmayacak. Bu konuda bir şeyler söyler misiniz? Sizce diziyi nasıl etkiler?

Bu tamamen kendi tercihi, onun mutlu olmasını isterim. Diziye olan katkısı  tartışılmaz ama olumsuz etkileyeceğini de düşünmüyorum. Sonuçta senaryosu, diğer oyuncuları ve yeni karakterleriyle aynı sıcaklıkta ve samimiyette bir dizi yapmaya devam ediyoruz.

Dizide aşk acısı çeken bir genci canlandırıyorsunuz. Gerçek hayatta da böyle aşk acısı çektiğiniz oldu mu? Bunun üstesinden nasıl geldiniz? Aşk acısı çekenlere ne önerirsiniz?

Ben böyle bir şey yaşamadım, o yüzden kimseye de tavsiye de bulunmak istemem…

Bu arada sizi Komili şampuanlarının yeni yüzü olarak reklamlarda izliyoruz. Akdenizli kadınların güzellik sırrından bahsediliyor. Sizin güzellik sırlarınız neler?

Komili ile güzel bir çalışma başlattık. İyi ve kendime yakın bulduğum bir proje bu. Komili şampuanın içinde yüzde 100 doğal zeytinyağı olduğunu duyunca hemen bu projenin içinde olmak istedim. Çünkü ben de zeytinyağının mucizesine inananlardanım. Hatta eskiden beri annem evde bana zeytinyağı ile birtakım karışımlar yapar. Ben de saçlarıma uygulardım. Özellikle yorgun zamanlarımda çok iyi geldiğini söyleyebilirim. Çekimlerde sürekli saçımıza fön çekiliyor. Bu nedenle, Komili’nin kuru ve yıpranmış saçlar için olan çeşidini tercih ediyorum.

Dizi çekimiyle reklam çekimi arasında nasıl farklılıklar var?

Esasında ikisi de çok titiz bir çalışma gerektiriyor. Uzun saatler boyunca enerjinizden hiçbir şey kaybetmemeniz gerek. Ama ben işimi çok severek ve keyifle yapıyorum. şampuan reklam çekimi ise diğer reklam çekimlerine benzemiyor, ayrı bir profesyonellik istiyor. Komili reklamını dünyadaki sayılı yönetmenlerden David Johnson ile çekmek benim için önemli bir tecrübe oldu. Tüm ekip çok profesyoneldi.

‘Aslı’ olarak da sizinle güzellik konusunu konuşalım. Aslı masum, saf bir kız. Bir de güzel ama ‘hin’ olanlar var. Siz gerçek hayatta nasılsınız?

Aslında hin kelimesi pek hoş değil. Yani güzel ama hin lafına pek katılmıyorum. Bence insanların iç güzelliği dışına vurur. Bu sevimlilik, masumiyet ya da güzellik olabilir. Kendimi tarif etmemse pek doğru olmaz. Beni tanıyanlara sormak gerek.

Sizce erkeklerin ilgisini asilik mi, masumluk mu daha çok çekiyor?

Bana ‘masum’ cevabı daha yakın geliyor. Ama tabi erkeklere sormak lazım…

İbrahim Kendirci’yle olan ilişkiniz sette başladı. Bu duruma magazin dünyasında son yıllarda çok rastlanıyor. Rol arkadaşı, hayat arkadaşı oluyor. Bazıları da çabuk yıpranıyor. Sizin yıpranma riskine karşı önleminiz nedir?

Birbirimize olan saygımızı ve sınırlarımızı aşmıyoruz. Bu da bu piyasada ilişkinizi yıpratmamanız adına önemli bir nokta.

Bazı oyuncu çiftler rolü etkilememek adına aynı projede yer almayı istemiyorlar. Sizin aşkınız işinizi etkiliyor mu?

Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil. Önemli olan sıkıntılarınızı işe yansıtmamayı bilmek ve profosyonel davranmak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s