tarafından

İnternet Alışverişi


Günümüzün yeni modası: İnternet Alışverişi.

Peki ne kadar güvenilir, ne kadar tüketici dostu? Alışverişte hangi siteleri tercih etmeli? Bu gibi sorular her ne kadar bizleri tereddüte düşürüyor da olsa en nihayetinde doğru sitelerden yapıldığında, hayatımızı kolaylaştırdığı ve bize zaman kazandırdığı yadsıtılamaz bir gerçek.

Ankara gibi büyük şehirde yaşayan biri olarak, her zaman istediğiniz yere gitmek için vaktiniz olmuyor. Ya da almak istediğiniz ürünü her zaman her yerde bulamıyorsunuz; ya da buluyorsunuz ve fiyatı olağandan daha pahalı oluyor. İşte burada internet dünyasının getirdiği kolaylıklar devreye giriyor.

Büyük sitelerde güvenlikle ilgili sıkıntı yaşanmıyor, kart bilgilerinizi koruma altına alıyor ve sizi de bu noktada bilinçlendiriyor. İnternetten alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de ödeme sayfasındaki linkte fotoğrafta görüldüğü gibi kilit işaretinin bulunması.

güvenli alışveriş kilit ile ilgili görsel sonucu

Aynı zamanda adresin https ile başlamasına da dikkat edin, sitenin güvenlik sertifikası olup olmadığını bu şekilde de anlayabilirsiniz.

Peki hangi e-ticaret sitesi?

Yakın zamanda n11.com‘u bu bağlamda deneme fırsatım oldu. Kargosu hızlı; sipariş ettiğim ürünler iki günde elime ulaştı ve ürünler ile ilgili de hiç bir sıkıntı yaşamadım. Ürünler kargoya verildiği andan itibaren internet sitesinden ürünlerinize takip olanağı veriliyor, aynı zamanda da kargo şirketinden ürünün tahmini ulaşma süresi gibi bilgiler de mesaj olarak kullanıcıya bildiriliyor. Kısacası her ne kadar ürün yelpazesi çok geniş olmasa da, ucuz, hızlı ve güvenli olduğu için tercih edilebilir bir alışveriş sitesidir kendisi.

n11 ile ilgili görsel sonucu

Diğer favori sitelerimden biri de Aliexpress.com.

Çin’den sipariş edebileceğiniz milyonlarca ürünün yer aldığı, dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri. Ürünlerin sipariş takibi güzel, Çin’den yola çıktığı andan itibaren ürününüzü adım adım takip edebiliyorsunuz.Her ne kadar dolar bazında alım yapılıyor da olsa; Türkiye’de alabileceğinizden çok daha ucuz ürünleri bu sitede bulabiliyorsunuz. Aliexpress’in her şeyi iyi hoş da, ürünün size ne zaman ulaşacağı kısmında soru işaretleri var. Her ne kadar satıcısından satıcısına göre değişse de, ürünleriniz ilk ay içerisinde elinize geçerse bilin ki şanslısınız 🙂 Çünkü bu süreç iki ay hatta üç ayı bile bulabiliyor. Bu nedenle sipariş edeceğiniz ürünlerin acil ihtiyaç listenizde olmamasına dikkat edin. Ben genelde telefon kılıflarımı, elektronik devre komponentlerimi buradan temin ediyorum.

aliexpres ile ilgili görsel sonucu

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s